CES 2014: нова хвиля пристроїв з Windows 8.1

На початку кожного січня в Лас-Вегасі проходить виставка електроніки Consumer Electronics Show (CES), і цього року на ній виробники показали нові пристрої під управлінням ОС від Microsoft. Завдяки Windows 8.1 гаджети надають споживачам багато переваг порівняно з іншими платформами. Це різноманітні трансформери (коли ноутбук можна легко перетворити на планшет та навпаки), підвищена мобільність та звичне програмне забезпечення. Про найцікавіші зразки з виставки CES 2014 можна дізнатися нижче.

Panasonic Toughpad FZ-M1

Японський виробник показав на виставці найменший планшет на базі Windows. Гаджет Panasonic Toughpad FZ-M1 має «позашляхові» можливості: завдяки своєму майже герметичному корпусу (захист на рівні IP65) він легко витримує удари, падіння, бризки води тощо. При цьому власнику не потрібно поступатися мобільністю чи продуктивністю. Діагональ екрана цього гаджета складає 7 дюймів, а всередині стоїть четверте покоління Intel Core i5. Усе це дозволяє запускати будь-яку програму для Windows і працювати з пристроєм до 8 годин поспіль. Роздільна здатність дисплею становить 1200×800 пікселів. Як накопичувач встановлено твердотільний диск обсягом до 256 ГБ, а обсяг оперативної пам’яті складає 8 ГБ.

Старт продажів Panasonic Toughpad FZ-M1 запланований на весну, а його попередня ціна складає $2099.

Toshiba Tecra W50

Професіонали, які займаються мультиплікацією, анімацією чи відео, можуть оновити своє робоче місце для комфортної праці. З ноутбуком Toshiba Tecra W50 вони отримають найвищу доступну сьогодні якість зображення, адже цей пристрій з Windows 8.1 на борту став першим у світі лаптопом з дисплеєм формату UltraHD (який іноді також називають 4К). Подібні екрани мають роздільну здатність 3840×2160 пікселів, що забезпечує високу чіткість відображення контенту.

Ноутбук Tecra W50 є 15-дюймовою мобільною робочою станцією з процесорами четвертого покоління Intel Core та професійною відеокартою NVIDIA Quadro K2100M з 2 ГБ виділеної пам’яті. Щільність розміщення пікселів складає 282 PPI, а для точного передання кольорів екран цього пристрою проходить заводське калібрування.

Lenovo MIIX 2

На CES 2014 також показали комп’ютери-трансформери, які поєднують у собі переваги планшетів та ноутбуків. Одними з таких стали гаджети Lenovo MIIX 2 10” та MIIX 2 11”, які відрізняються діагоналлю: перший має екран у 10 дюймів, а другий – у 11 дюймів. Обидва працюють під управлінням Windows 8.1 і надають споживачам усі можливості: сенсорне управління, легкий доступ до необхідних програм та хмарних сервісів.

Новітня ОС Microsoft дозволяє виробникам створювати компактні пристрої з багатою функціональністю. Наприклад, планшети на Windows 8.1 пропонують споживачам відсутні на інших подібних гаджетах можливості: додаткові порти USB для підключення клавіатур, мишей, накопичувачів, принтерів та іншої периферії. Окрім цього, споживачі можуть використовувати звичні для них програми, такі як Microsoft Office, браузер Internet Explorer, комунікатор Skype тощо. Таку можливість надають лише планшети під управління Windows 8.1.

Операційна система Microsoft додає переваг також комп’ютерам класу «все в одному», які можуть трансформуватись з ноутбука в планшет чи з настільного ПК у планшет. Цьому також сприяють останні технічні новинки: ультратонкі корпуси, чіткі дисплеї HD/IPS та поліпшені акумулятори.

Поєднання нових апаратних та програмних можливостей забезпечує пристроям з Windows 8.1 конкурентні можливості та багато недоступних на інших платформах функцій. У цьому вже змогли переконатись 1,5 млрд людей у всьому світі, які обрали для роботи та розваг гаджети з ОС Microsoft. Вибір серед останніх досить великий, адже, окрім новинок, у магазинах доступно багато інших пристроїв. Деякі з них можна побачити в матеріалах «Windows 8: нові пристрої для роботи та розваг» та «9 найкращих пристроїв з Windows 8 для бізнесу».