Тривимірний друк: від сканування до реальної копії разом з Windows 8.1

Оновлена операційна система Microsoft запропонувала користувачам багато нових функцій, серед яких – можливість роздрукувати собі якийсь предмет. Це може бути будь-яка річ, наприклад, кріплення, кружка або статуетка. Отримати копію досить просто: треба відправити її тривимірну віртуальну модель на друк до спеціального принтера. Про те, як проходить виготовлення предмету шар за шаром з розплавленого пластику, можна дізнатись з матеріалу «Міні-фабрика речей з Windows 8.1: як надрукувати власний чохол для телефона». Однак для початку роботи принтера необхідно мати твердотільну віртуальну модель предмета. У цьому допоможе 3D-сканер, який перенесе реальну річ у цифровий простір. Детальніше про те, як отримати віртуальну тривимірну модель предмета для подальшого тривимірного друку, читайте нижче.

Робота над копіюванням будь-якої речі починається зі створення її цифрового дублікату. Іноді це роблять вручну, наприклад, коли предмет простий чи потрібна висока точність фінального результату. В інших випадках зручно використовувати 3D-сканер – гаджет, який зчитує поверхню об’єкта та переводить її у зрозумілий для комп’ютера вигляд. Одним з таких є .

Сканер MakerBot Digitizer дозволяє працювати з об’єктами розміром до 8 дюймів у діаметрі та стільки ж – у висоту

Суть 3D-сканування полягає в тому, щоб визначити просторові координати деякого набору точок на поверхні об’єкта. Чим більше таких точок можна отримати, тим точніше віртуальна поверхня збігатиметься з реальною. Визначення їхніх координат відбувається за допомогою лазерного променя. Сам сканер складається з трьох частин: стіл з можливістю обертання, лінійний лазер та зчитувач випромінювання. Отримані дані потім передаються на ПК, де відповідне програмне забезпечення будує за точками віртуальне тверде тіло, яке є копією того, що є в реальності.

Зліва направо: принтер MakerBot Replicator 2 Desktop 3D Printer, сканер MakerBot Digitizer Desktop 3D scanner, комп’ютер з Windows 8.1

Користувачам машин під управлінням Windows 8.1 створювати нові предмети доволі просто завдяки вбудованій підтримці тривимірних принтерів. Робота з ними нічим не відрізняється від використання звичайних паперових принтерів. Залишається лише створити віртуальну цифрову модель. Для цього власникам MakerBot Digitizer необхідно:

  • увімкнути гаджет в розетку;
  • під’єднати його до комп’ютера через USB;
  • встановити програмне забезпечення ;
  • виконати калібрування сканера згідно з інструкціями.

Програмне забезпечення MakerWare – це безкоштовна утиліта для створення цифрових копій речей

Після завершення підготовки можна приступати до сканування власне предметів. Для цього треба розмістити об’єкт на предметному столику, встановити рівень освітлення та натиснути стартову кнопку. Приблизно за дев’ять хвилин система надасть готову віртуальну модель, яку можна одразу відправити на тривимірний принтер для друку.

Програма MakerWare сканує об’єкт

За допомогою вбудованої в сканер камери можна також зробити фотографію предмета.

Вбудована камера дозволяє зробити фотографію під час сканування

 Увесь процес сканування та друку можна подивитись у динаміці на цьому відео: