10 корисних комп’ютерних звичок у новому році

Кажуть, що як Новий рік зустрінеш, то так його і проведеш. А щоб він пройшов безтурботно, варто перевірити свої комп’ютери, смартфони, планшети та інші пристрої. Маркетинговий менеджер Microsoft (Eve Blakemore) підготувала десять порад, щоб час до наступних зимових канікул не затьмарила втрата своєї електронної пошти, викрадення номерів кредитних карток чи інші проблеми з веб-сайтами та комп’ютерами.

1. Вчасно оновлюйте програмне забезпечення. Захиститися від вірусів, шахрайства та інших різновидів кіберзлочинності буде легше, якщо підтримувати на своїх пристроях актуальні версії програмного забезпечення: операційної системи, антивірусу, антишпигунського ПЗ, веб-браузера тощо. Microsoft випускає оновлення з безпеки кожного другого вівторка кожного місяця. Дізнатися, як отримувати їх автоматично, можна .

2. Створюйте надійні паролі, зберігайте їх у таємниці та регулярно змінюйте. Ця порада особливо актуальна для тих облікових записів, що використовуються для входу в операційну систему, електронної пошти, соціальних мереж, банківського рахунку тощо. Підказки про створення надійних паролів та поводження з ними знаходяться .

3. Користуйтесь антивірусом. Подібні утиліти допомагають виявляти та видаляти шпигунське та інше шкідливе програмне забезпечення. Якщо комп’ютер працює під управлінням Windows 8, тоді він уже має вбудований , який прийшов на заміну Microsoft Security Essentials та забезпечує повний захист. Власники машин з попередніми версіями ОС, такими як Windows 7, Windows Vista та Windows XP, можуть скористатися Windows Defender для видалення шпигунського ПЗ.

4. Перевірюйте налаштування приватності. Участь в онлайн-житті не повинна означати загальну доступність персональної інформації. Власники комп’ютерів з Windows можуть встановити налаштування так, щоб їхні дані залишалися в таємниці. Щоб дізнатися про захист своєї інформації в  Internet Explorer, обліковому записі Microsoft та смартфонах Windows Phone, відвідайте .

5. Вчіть дітей кібербезпеці. Перед тим як дозволити малечі вільний доступ до комп’ютерів, ігрових консолей та мобільних гаджетів, поясніть їм, як тримати паролі в таємниці та протистояти кіберхуліганам. Детальніше про заходи щодо дитячої безпеки в інтернеті можна дізнатися .

6. Відстежуйте поведінку дитини в онлайн-просторі. Якщо діти користуються соціальними мережами та іншими веб-ресурсами, важливо регулярно проводити з ними бесіди щодо кібербезпеки. Більше інформації та поради, на що батькам варто звертати увагу, вони знайдуть у .

7. Оновлюйте програмне забезпечення до версії з поліпшеними засобами захисту. Сучасні технології безпеки в останніх версіях операційних систем спеціально призначені для максимального ускладнення задачі кіберзловмисника. Це робить для нього викрадення приватних даних непривабливим завданням. Власники ОС Windows XP повинні пам’ятати про це, оскільки .

8. Використовуйте SkyDriveдля захисту персональної інформації. Існує такий вид програм, які проникають на комп’ютери користувачів та блокують доступ до даних (фотографій, документів, музики тощо). Від споживача вимагається внести плату кіберзлочинцю, щоб отримати свою інформацію неушкодженою. Один з кращих способів протистояти подібному програмному забезпеченню – це використання знімного диску чи хмарного сервісу на кшталт .

9. Дізнавайтесь про нові інструменти для захисту ПК. Ті споживачі, які впевнено працюють з комп’ютером, можуть завантажити собі безкоштовний пакет (EMET). З ним кіберзловмисникам стане ще складніше проникнути на ПК.

10. Ігноруйте фальшиві дзвінки технічної підтримки. Ані Microsoft, ані її партнери не здійснюють небажані телефонні дзвінки (також відомі як «холодні дзвінки»), щоб вимагати плату за ремонт комп’ютера чи відновлення безпеки. Якщо хтось заявляє, ніби він телефонує від імені Microsoft, усе, що потрібно зробити, – це покласти слухавку. Більше інформації можна дізнатись у матеріалі