Технологічно підковані компанії більш оптимістично дивляться в майбутнє

За даними дослідження Ipsos, 64% компаній малого та середнього бізнесу, які мають позитивні прогнози щодо свого розвитку на цей рік, – користувачі хмарних технологій

Київ, Україна – 5 червня 2013 р. Попри непросту економічну та політичну ситуацію в країні, 23% компаній малого та середнього бізнесу України прогнозують фінансове зростання впродовж року. 64% цих оптимістично налаштованих гравців ринку користуються сучасними ІТ, зокрема хмарними технологіями.

43% опитаних планують запуск нового продукту чи послуги цього року, а 23% мають намір вийти на нові ринки. Водночас майже половина невеликих компаній (45%) очікують, що їхні показники залишаться незмінними. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Ipsos MORI на замовлення корпорації Microsoft.

?????????????????????

Як показало дослідження, компанії, що використовують хмарні технології, оптимістичніше дивляться у майбутнє. Схожими були результати дослідження, проведеного раніше Boston Consulting Group, яке показало, що річний дохід технологічно розвинених компаній зростає на 15% швидше, а темпи створення нових робочих місць на таких підприємствах майже вдвічі вищі, ніж у тих компаніях, які використовують застарілі технології.

«Використання сучасних ІТ має значний вплив на бізнес-показники компанії, не залежно від її розміру чи ринку, на якому вона працює. Дані дослідження підтверджують, що технологічно підковані компанії почуваються безпечніше та впевненіше в складних умовах у порівнянні з компаніями, що використовують застарілі технології. Для прикладу, хмарний сервіс Microsoft Office 365 дозволяє працівникам залишатись продуктивними не залежно від того, де вони працюють: в офісі, на зустрічі, вдома чи у відрядженні, водночас забезпечуючи відповідний рівень захисту даних. А компанія при цьому сплачує лише за  ті сервіси, які використовує», – коментує Наталія Бурлакова, керівник бізнес-групи MicrosoftOffice компанії «Майкрософт Україна».

За результатами дослідження Ipsos MORI, 85% малих компаній використовують сучасні технології, серед компаній середнього розміру таких 66%. В цілому ж 71% респондентів зазначили, що користуються хоча б одним із таких хмарних сервісів як електронна пошта, сервіси для зберігання даних та обміну документами, служби миттєвих повідомлень та офісні продукти для підвищення ефективності.

«Метою впровадження будь-яких інформаційних технологій є підвищення ефективності бізнесу, в тому числі, за рахунок досягнення економії ресурсів компанії. З огляду на це, високу вартість володіння технологіями, що випливає, наприклад, з необхідності нарощення апаратної частини або витрат на ліцензії при розгортанні нових програмних платформ в локальній мережі, навряд чи можна записати до переваг в рамках економії ресурсів. І якщо у великих компаніях ефективність витрат досягається за рахунок ефекту маcштабу (кількості користувачів), то малі та середні компанії виявляються надто чутливими до вартості «локального» впровадження. Для таких компаній, на наш погляд, використання хмарних сервісів є найбільш раціональним та часто єдино правильним підходом у побудові ІТ-стратегії», – зазначає Андрій Безгубенко, президент компанії «Е-Консалтинг».

Три чверті респондентів вважають, що використання сучасних технологій є критичним для успіху бізнесу, в якому вони працюють. При цьому 58% зізналися, що інвестиції в ІТ в їхніх компаніях поки що недостатні. Кожен третій представник опитаних компаній вважає, що додаткові інвестиції в ІТ допоможуть його компанії підвищити якість обслуговування клієнтів (40%), продуктивність (43%) та лояльність (35%) працівників.

Про дослідження компанії Ipsos

Усього в опитуванні взяли участь 5770 компаній з 13 країн Європи. В Україні було опитано представників 60 компаній малого та середнього бізнесу. Опитування проводилось он-лайн з 5 по 13 березня 2014 року.