Завершується підтримка Windows XP та Office 2003 – час подумати про оновлення

Скоро – а саме 8 квітня 2014 року – завершиться майже десятилітня історія однієї з найпопулярніших версій операційної системи Microsoft та офісного пакету для неї. Після цієї дати користувачі Windows XP та Office 2003 вже не зможуть отримувати важливі оновлення чи онлайн-консультації – корпорація припинить підтримувати ці продукти.

Операційна система Windows XP вийшла в жовтні 2001, а її розробка почалася в кінці 90-х років минулого століття. Згодом для неї ж створили офісний пакет Office 2003. Термін підтримки більшості продуктів Microsoft становить десять років, і припинення оновлень є нормальною частиною життєвого циклу будь-якої розробки.

«Це був чудовий час для даних популярних продуктів, проте за десятиліття змінилися технології, – каже директор з маркетингу Windows Джей Паулус (Jay Paulus). – Windows XP та Office 2003 не пристосовані до сьогоднішнього світу, де технології стають мобільними та існують сервіси на кшталт OneDrive, що дають доступ до файлів незалежно від місцеперебування. Можна згадати ще нове покоління пристроїв, які постійно під’єднані до Microsoft Office 365».

Що буде після 8 квітня 2014 року

Комп’ютери з Windows XP та Office 2003 продовжать свою роботу після припинення обслуговування. Однак з часом вони все більше відставатимуть від вимог з безпеки та продуктивності. Багато нових програм вже не зможуть працювати в цій ОС, нове апаратне обладнання буде несумісним. А без апдейтів споживачі ризикують втратити персональні дані через велику кількість шкідливих програм та вірусів.

Сучасна ОС та офісний пакет для неї повинні забезпечувати користувачам максимальний рівень безпеки та мобільність. Разом з Office 365 вони зможуть працювати зі своїми документами незалежно від того, де вони знаходяться чи який комп’ютер використовують.

«Після 8 квітня машини з Windows XP та Office 2003 варто вважати незахищеними. Ось чому користувачам важливо перейти на сучасне програмне забезпечення, наприклад, Windows 8 та Office 365, – відзначив Паулус. – Вони будуть отримувати регулярні оновлення. Кращий спосіб бути певним у безпеці своїх даних – це перейти на сучасний ПК з Windows чи планшет».

У тому, що комп’ютери із застарілим програмним забезпеченням стають вразливішими до дій кіберзловмисників, немає нічого дивного. Адже за роки існування Windows XP вони розвивали та вдосконалювали свої методики. Тому сьогодні Windows XP майже в п’ять разів вразливіша до вірусів та атак порівняно з Windows 8.1.

Ця операційна система вже застаріла і не має відповідних технологій для захисту своїх користувачів. А після 8 квітня останні не будуть отримувати навіть оновлення з безпеки. Саме через такі високі ризики Microsoft рекомендує споживачам оновитись до сучасної ОС, наприклад, Windows 8.1. Перехід на сучасний офісний пакет, такий як Office 365, надасть їм ще більше інструментів для захисту.

Сучасна ОС для сучасних реалій

Новітні операційні системи гарантують не лише високий рівень безпеки, але й надають усі бажані інструменти та враження від роботи:

  • Найкраща Windows. Windows 8.1 отримала всі переваги Windows 7, завдяки чому споживачі отримали швидку та надійну ОС. Її розробляли з урахуванням мобільного стилю роботи, і тому вона доступна на великому різноманітті пристроїв: від компактних 8-дюймових планшетів до комп’ютерів у формфакторі «все в одному».
  • Максимальна персоналізація. Windows 8.1 дозволяє користувачам максимально проявити свою індивідуальність. Наприклад, вони зможуть налаштувати під себе екран Старт за допомогою плиток різного розміру та зміни фонового кольору робочого столу. А за потреби власники гаджетів з Windows 8.1 можуть завантажуватись одразу на робочий стіл.
  • Поліпшений пошук. З новим Bing Smart Search споживачі зможуть швидше знаходити необхідну інформацію. Для цього достатньо лише провести пальцем з правого краю екрана та ввести пошукове слово. Це може бути назва документа на жорсткому диску, фотоальбом у «хмарі», програма чи веб-сайт.
  • Широкий вибір програм та сервісів. Одразу після установки Windows 8.1 пропонує своїм користувачам найбільшу кількість можливостей. Для цього вона має низку програм та сервісів, з якими споживачі зможуть швидко та зручно робити звичні речі. Наприклад, спілкуватися з близькими через Skype, відправляти кореспонденцію через поштовий клієнт, дивитися фільми та телевізор через утиліту Xbox Video, писати документи з Office, шукати нові рецепти з Bing Food & Drink, слухати музику через Xbox Music. Окрім цього, Windows 8.1 має веб-навігатор Internet Explorer 11, який швидко працює та підтримує управління жестами. З ним споживачі зможуть легко переглядати улюблені сайти, керувати ним дотиками та синхронізувати історію веб-серфінгу та інші налаштування на всіх пристроях з Windows 8.
  • Оновлений онлайн-маркет. Магазин програм Windows Store спростив користувачам пошук програм завдяки поліпшеному дизайну. Нові вкладки та категорії, такі як «Нові та на підйомі популярності» (New & Rising), дозволяють споживачам завжди бути в курсі нових надходжень. Персоналізовані рекомендації через сервіси Bing також допоможуть обрати зручні та користі утиліти. А після інсталяції про їхнє оновлення вже не потрібно буде хвилюватись, адже у Windows 8 це відбувається автоматично.
  • Глибока інтеграція з OneDrive. Зберігати файли в «хмарі» стало ще простіше завдяки поліпшеному хмарному накопичувачі. З OneDrive Smart Files можна створювати, редагувати, зберігати та ділитись файлами незалежно від місцеперебування. А функція офлайнової роботи дозволить працювати навіть без підключення до інтернету.

Порівняльна таблиця Windows XP та Windows 8.1 доступна .

Новий Office, нові пристрої для нової ОС

Перехід на Windows 8.1 відкриває споживачам сучасну версію Office 365 – наступне покоління знайомих програм офісного пакету в хмарі. Цей сервіс на умовах передплати пропонує інструменти для групової роботи та надає безпеку корпоративного рівня. Користувачі Office 365 отримують такі переваги:

  • Знайомі програми. Утиліти Word, Excel, PowerPoint та OneNote мають не лише звичний інтерфейс, але й отримали нові функції. Серед останніх можна назвати інтуїтивно зрозумілу консоль адміністратора для легкого управління.
  • Підвищена гнучкість та продуктивність. Office 365 є хмарним сервісом, і тому він завжди пропонує споживачам останню версію та нові можливості. «Хмара» також дозволяє робітникам мати доступ до свіжих редакцій документів та інструментів майже на будь-якому пристрої.
  • Менша вартість. Office 365 розповсюджується на умовах сервісу, і тому споживачам не потрібно купувати дорогу ІТ-інфраструктуру. Гнучкість цього хмарного офісного пакету дозволяє розширювати бізнес з меншими затратами.
  • Поліпшена співпраця. Робітники можуть працювати в один і той самий час з одним документом, до того ж вони можуть знаходитись будь-де. Обговорення та планування спрощують спільні календарі та онлайн-конференції.

Детальніше про можливості Office 365 можна дізнатися .

Сучасна ОС на старих ПК

Більшість комп’ютерів, які працюють під управлінням Windows XP, неможливо оновити до Windows 8.1 через вік апаратного обладнання. Однак у деяких випадках споживачі все ж можуть перевести свої ПК на сучасну операційну систему. Дізнатися про те, чи відповідає комп’ютер вимогам Windows 8.1, можна за допомогою . Якщо ПК виявиться занадто старим, тоді найпростішим способом отримати сучасну ОС є придбання її разом з новим гаджетом. Поради з його вибору можна знайти .

«Сьогоднішні ПК швидші та потужніші, вони витрачають менше часу на завантаження та завершення роботи, – каже Паулус. – Сучасні пристрої пропонують повні можливості Windows 8, до яких належать сервіси на кшталт OneDrive, доступ до нових програм та поліпшені інструменти з продуктивності типу Office 365».

Поштовх для бізнесу з сучасним ПЗ

Компаніям також вигідно оновити своє програмне забезпечення, оскільки з Windows XP вони не мають доступу до новітніх інструментів. Windows 8 надасть бізнесу всі переваги сучасних технологій: широкий вибір пристроїв для роботи, підвищену продуктивність робітників, меншу вартість обслуговування. Працівники сьогодні хочуть виконувати свої завдання в будь-якому місці та в будь-який час. З Windows 8 та Office 365 бізнес отримає необхідні інструменти для задоволення потреб робітників. Операційна система Windows XP та Office 2003 просто не створені для подібного ритму роботи.

Одним з яскравих прикладів того, як Windows 8 поліпшує продуктивність та ефективність, є Meiji Yasuda. Це одна з найбільших страхових фірм Японії, яка за допомогою японського підрозділу Microsoft та постачальника апаратного забезпечення Fujitsu перевела 30 тис. осіб свого персоналу з Windows XP на планшети з Windows 8. Завдяки цьому вони тепер можуть виконувати свою роботу мобільно.

Windows 8.1 – це операційна система, яку сьогодні вимагає бізнес. Вона базується на Windows 7, яка має підвищену швидкість роботи, надійність та безпеку. Окрім цього, Windows 8.1 надає споживачам підтримку сучасних пристроїв та програм.

«Windows 8 та Office 365 добре підходять для бізнесу, оскільки вони розроблені, щоб забезпечувати потреби співробітників та функції корпоративного класу, які вимагають компанії, – каже Паулус. – З постійним розширенням лінійки доступних пристроїв будь-який бізнес знайде гаджет за потребами. Можна обрати такий, що найліпше підходить до вашої компанії: будь то із сенсорним екраном чи з мишкою та клавіатурою, Windows 8  та Office 365 забезпечать гарний досвід».