Корпоративна мережа в кишені: SharePoint став мобільним

Сервісом Microsoft для доступу до робочих матеріалів стало простіше користуватися на ходу. Служба SharePoint отримала мобільний додаток для гаджетів на iOS. Тепер корпоративну мережу можна буквально носити у своїй кишені та мати зручні функції на своєму смартфоні.

Особливості мобільного SharePoint

Нова мобільна утиліта SharePoint дозволяє швидко працювати з корпоративними сайтами, порталами, стежити за роботою колег тощо. Програма має вбудований сервіс аналітики Microsoft Graph, який досліджує активність у Office 365, щоб надавати користувачам потрібні документи. Мобільний клієнт SharePoint працює з SharePoint Online у Office 365, локальними та гібридними версіями SharePoint Server (2013 та 2016).

Після запуску програми iPhone з’явиться вікно, в якому треба ввести дані свого облікового запису SharePoint. Мобільна версія підтримує перемикання між кількома акаунтами.

Вкладка «Сайти» відкриває перелік найчастіше відвідуваних сторінок. Клацніть на одному із записів у ній, щоб побачити останню активність, нещодавні файли, документи, сторінки та інші матеріали. Тут же можна поділитися сайтом з іншими.

Мобільна утиліта SharePoint також підключається до інших програм Office. Наприклад, якщо клікнути на одному з останніх файлів Office, відкриється відповідна мобільна програма Office. При перегляді бібліотеки документів SharePoint відкриється мобільна версія OneDrive для iOS, яка дозволить працювати з файлами, що зберігаються у Office 365.

Вкладка «Посилання» відкриває вікно із сайтами, які доступні кожному в компанії. Їх встановлюють ІТ-адміністратори SharePoint зі сторінки SharePoint у Office 365. Такі розділи, як домашня сторінка SharePoint у Office 365, Microsoft Delve та Office 365 Video, також адаптовані для перегляду на мобільних пристроях.

На вкладці «Люди» можна подивитися, над чим працюють колеги. На ній також можна дізнатися, з ким вони співпрацюють. Останнє стало можливим завдяки вбудованій аналітиці Office 365.

Розділ «Пошук» дозволяє знаходити потрібні речі – сайти, файли, людей. Він працює з усім доступним корпоративним контентом: сайтами команд у SharePoint, порталами компанії, папками у OneDrive for Business.

Завантажити мобільний SharePoint можна .

Які плани на майбутнє

Мобільний SharePoint для iOS є першим, і в мабутньому він пропонуватиме більше можливостей. Серед них – підтримка корпоративних новин та оголошень. Microsoft також працює над версіями SharePoint для Android та Windows Universal. Вони з’являться до кінця цього року.

Популярні питання та відповіді

Чи можна використовувати SharePoint у «хмарі» та локально?

Так, програма SharePoint надаватиме доступ до корпоративного контенту незалежно від того, на чому той працює – SharePoint Online у Office 365, гібридні SharePoint Server 2013 чи 2016.

Які методи авторизації підтримує мобільний SharePoint?

Вона підтримує кілька таких методів. Також доступні інструменти управління mobile device management (MDM) та mobile application management (MAM). Більше про опції авторизації можна дізнатися .