«Розумні» будинки: енергоефективність та екологічність

Багатоповерхові будівлі – це складні організми, які споживають до 40% світової енергії. Вона йде на різноманітні системи: ліфти, освітлення, кондиціонування тощо. Технології допомагають зменшити затрати на ремонт та енергоспоживання будівель, надаючи їм «інтелекту». Такі споруди можуть стежити за своєю інфраструктурою, будувати прогнози її роботи тощо.

Лише в одних США, за даними агенції Energy Information Administration (EIA), індустріальний сектор споживає найбільшу кількість енергії. У 2012 він витратив 32% загальної енергії, при цьому найбільшими споживачами (74%) були виробники.

Основою «розумних» будинків є інтернет речей, а також доступ до «хмар». Підключені до інтернету датчики та обладнання звітують про свій стан до хмарних сервісів, де аналітичне програмне забезпечення допомагає отримувати прогнози. Легко бачити тенденції дозволяють технології машинного навчання, такі як Azure machine learning. З ними про можливий збій обладнання можна дізнаватися до того, як це станеться.

Технології також змінюють підхід до проектування нових будинків. Раніше їхні системи – освітлення, ліфти, кондиціонування – створювали незалежними одну від одної. Сьогодні такі клієнти Microsoft, як JTC, використовують нові рішення, щоб отримати ефективніше управління інфраструктурою будівлі. Це, наприклад, дозволяє змінювати параметри систем кондиціонування, щоб повітря в приміщеннях рухалося ефективніше при менших витратах енергії.

Компанія JTC з 1968 року займається комерційними приміщеннями. Створені нею проекти охоплюють Jurong Island (один із головних вузлів енергетичної та хімічної індустрії Сінгапуру), Jurong Rock Caverns, Southeast Asia (перше комерційне сховище для рідких вуглеводнів).

«JTC передбачає нові виклики зі зростанням нашого портфоліо будинків, а також із збільшенням складності управління будівлями, ростом вимог споживачів та необхідністю забезпечувати стабільність нашого розвитку, – каже інформаційний директор JTC Ім Чен Сью (Yim Cheng Siew). – Це змусило JTC розглянути нові моделі управління нерухомістю, які централізують роботу всіх служб. Додатково, оскільки наші будови розкидані по Сінгапуру, системи JTC Integrated Smart Estate та Building Operations System дозволили віддалено стежити, аналізувати й оптимізувати інфраструктуру будинків».

Системи JTC Integrated Smart Estate та Building Operations System компанія продемонструвала на індустріальній виставці Hannover Messe, яка нещодавно пройшла в Ганновері. Вони покращують атмосферу та зручність перебування всередині приміщень. Вони також дозволяють компанії ефективніше управляти інфраструктурою будинків за допомогою інформаційних панелей, аналітики збоїв та мобільних програм. Останні дозволяють робітникам постійно мати доступ до свіжих даних.

«Після впровадження систем на всіх 39 будинках наші партнери, які обслуговують нерухомість, також повинні будуть адаптувати свої робочі процеси, – говорить Чен. – Наприклад, замість рутинних запланованих перевірок вентиляції на кожному поверсі партнери використовуватимуть інформацію про збої, таку як пріоритетність, місце збою та вік обладнання. Це збільшить продуктивність та ефективність наших партнерів».

Окрім рішень з економії енергії та ефективнішого управління, у JTC також працюють над розширенням системи. Вона має опрацьовувати сервіси партнерів, наприклад, стежити за розкладом автобусів, прибиранням, паркуванням.

Microsoft також використовує інформаційні технології у своєму офісі у Вашингтоні. Це знизило затрати на обслуговування кампусу компанії, який складається зі 125 будинків. Для цього Microsoft використала потужності Azure та інтернету речей (IoT). Ці рішення дозволили централізувати обслуговування будівлями. Підхід виявився настільки успішним, що Microsoft Services та її партнери, такі як Iconics, допомагають іншим організаціям розгорнути такі ж рішення.

Ще один приклад ефективного використання інформаційних технологій у будинках надає компанія Otis Elevator. Вона вже більше 160 років займається ліфтами і сьогодні є одним із лідерів – її вироби перевозять 2 млрд людей на день. Компанія загалом обслуговує близько 2 млн ліфтів та ескалаторів, для чого її 30 тисяч механіків витрачають по 60 млн годин на рік.

В Otis розробили під’єднаний ліфт Gen2, який використовує хмарний пакет Azure IoT Suite. Компанія також впроваджує систему Microsoft Dynamics CRM, яка об’єднає роботу у 200 країнах. Otis також використовує великі дані та пакет Cortana Intelligence Suite, щоб прогнозувати збої.

Корпорація Thyssenkrupp, яка займається виробництвом ліфтів, використовує технології інтернету речей для стеження за своїм обладнанням. За допомогою пакету Microsoft Azure Machine Learning компанія створила систему MAX. Вона дозволяє інженерам стежити за даними роботи ліфтів у реальному часі та попереджати їхні поломки.

Партнер Microsoft зі створення «розумних» будинків компанія Iconics презентувала пакет IoT Gateway Suite. Ця фірма має понад 300 тисяч інсталяцій у 60 країнах. Iconics допомагає іншим організаціям, таким як JTC, автоматизувати та оптимізувати будинки.

Пакет IoT Gateway Suite краще інтегрується з наступним поколінням «хмари» Microsoft Azure та її сервісами. «Iconics демонструє засновані на Azure рішення. Вони показують її відданість підходу Industrie 4.0, – каже президент Iconics Расс Агруса (Russ Agrusa). – Такі хмарні технології можуть суттєво спростити розгортання рішень інтернету речей, які будуть масштабованими та надійними».