Майбутнє SharePoint: чим дивуватиме платформа

Корпоративні споживачі скоро ще зручніше співпрацюватимуть з колегами. Microsoft на презентації Future of SharePoint, яка нещодавно пройшла в Сан-Франциско, розкрила деталі про свою корпоративну платформу SharePoint. Цей сервіс отримає в наступних випусках більше функцій і стане зручнішим у сучасному світі «хмар» та мобільних гаджетів. У майбутньому SharePoint дозволить робітникам відкривати, ділитися та співпрацювати над контентом з різних пристроїв.

Платформою SharePoint користуються багато компаній – це програмне забезпечення встановили собі більше 200 тисяч організацій. Навколо SharePoint також з’явилася власна спільнота, до якої входять понад 50 тисяч партнерів та мільйон розробників. Їхні продукти та послуги на основі цієї платформи приносять близько $10 млрд.

За допомогою SharePoint компанії можуть автоматизувати бізнес-процеси, сприяти командній роботі, створювати бізнес-програми та потужну внутрішню мережу. Ця платформа є частиною Office 365, тому вона інтегрується з іншими програмами для створення документів, аналізу тощо. SharePoint також інтегрується з рішеннями Office 365 Groups, Office Graph та іншими.

Одним із перших кроків на шляху до сучасного SharePoint став продемонстрований на презентації реліз серверного програмного забезпечення SharePoint Server 2016. Цей випуск охоплює нові гібридні можливості, які дозволяють компаніям поєднати локальну інфраструктуру з «хмарою» Office 365.

«Ми продовжуємо покращувати SharePoint, OneDrive та сервіс Office 365, щоб робота в них була більш продуктивною, інтелектуальною, мобільною та захищеною», – каже директор Microsoft Сатья Наделла (Satya Nadella).

Інновації в SharePoint Online та SharePoint Server ітимуть у чотирьох напрямах:

 • легка співпраця та обмін файлами на будь-яких пристроях;
 • мобільний та інтелектуальний інтранет із сучасними сайтами, бізнес-програмами та інструментами публікації;
 • відкрита та під’єднана платформа, яка розширює можливості SharePoint та заохочує робити сучасні веб-розробки;
 • інвестиції в безпеку, приватність та сумісність з Office 365.

Легка співпраця та обмін файлами на будь-яких пристроях

Розміщені в Office 365 файли стане простіше шукати та пересилати незалежно від поточного пристрою. Це можна робити як через мобільний клієнт, так через веб-інтерфейс. Sharepoint також дозволяє вибірково синхронізувати файли між комп’ютером, Mac та мобільним пристроєм.

У програмах Office доступні багаті можливості обміну файлами та співпраці над ними. Можна в реальному часі опрацьовувати документи, порівнювати їхні версії, оновлювати метадані, пересилати їх.

Поділитися файлом досить просто – всі отримувачі автоматично матимуть дозволи на роботу з ним. Це усуває появу різних версій, частина з яких може не мати внесених правок. Неважливо, чи файл створений вами або ви ним поділилися, – ваші колеги матимуть необхідні інструменти для роботи над ним.

У цьому кварталі SharePoint отримає такі можливості:

 • доступ до бібліотек SharePoint Online та Office 365 Group з мобільного клієнту OneDrive;
 • інтелектуальний пошук файлів у OneDrive та SharePoint;
 • копіювання з OneDrive до SharePoint у веб-версії OneDrive;
 • програму OneDrive Universal Windows Platform (UWP).

До кінця цього року у SharePoint з’являться такі можливості:

 • аналітика використання та поширення документів на основі OneDrive;
 • синхронізація бібліотеки SharePoint Online з клієнтом OneDrive;
 • синхронізація загальнодоступних папок у новому клієнті OneDrive;
 • мобільний доступ до бібліотек SharePoint, які розміщені на приватних серверах;
 • копіювання файлів між OneDrive та SharePoint у веб-інтерфейсі.

Мобільний та інтелектуальний інтранет

Інтранет – це внутрішня мережа компанії, в якій містяться ресурси для роботи. Вона також розповсюджує новини, об’єднує колег, автоматизує бізнес тощо. SharePoint робить інтранет доступнішим на мобільних пристроях. Увійти до нього можна через мобільні клієнти SharePoint, які доступні на платформах Windows, iOS та Android.

Домашня сторінка SharePoint

Нова домашня сторінка SharePoint у Office 365 з’явиться цього місяця. Вона дає доступ до онлайнових та локальних сайтів, а також дозволяє працювати в інтранеті.

Сучасні сайти для команд

Одним із головних інструментів спільної роботи у SharePoint є сайти для команд. На них розміщується контент, інформація, програми тощо. Можливості цих сайтів збільшаться завдяки інтеграції SharePoint з Office 365 Groups. Керівники нових команд чи проектів можуть створити відповідний ресурс у SharePoint та направити його групам Office 365 Group. При цьому залучені працівники отримають опис, вимоги та іншу інформацію.

Домашня сторінка такого сайту матиме персональний вигляд завдяки Office Graph. Оновлені бібліотеки та списки дозволять працівникам бути ефективнішими завдяки більш інтуїтивному інтерфейсу, новим інструментам та доступністю метаданих. SharePoint отримав нову сторінку написання та публікації, на якій легше створювати привабливі записи. Користуватися цими можливостями можна на будь-яких пристроях, у браузері, мобільних клієнтах SharePoint або OneDrive.

Інтеграція Microsoft Flow та PowerApps

Списки SharePoint дозволяють командам дивитися, ділитися та співпрацювати над структурованими даним. При цьому клієнти регулярно завантажують у ці списки SharePoint інформацію з інших систем. Спростити це завдання допоможе сервіс Microsoft Flow. Він містить конектори, які дозволяють обмінюватися даними між SharePoint та іншими службами Microsoft і сторонніх розробників. Інтеграція SharePoint та Microsoft Flow дозволяє запускати Flow безпосередньо зі списків SharePoint.

Сервіс PowerApps дозволяє створювати та ділитися бізнес-програмами з учасниками своєї команди. PowerApps також інтегрується в сайти команд, тому можна створювати кросплатформні рішення PowerApps, котрі як джерела даних використовують списки та бібліотеки SharePoint.

Дізнатися більше про Microsoft Flow та PowerApps можна .

Плани щодо мобільного та інтелектуального інтранету

Ось на що можна очікувати в цьому кварталі:

 • сучасну бібліотеку документів (вона спершу буде доступною для споживачів First Release tenants);
 • мобільний клієнт SharePoint для iOS;
 • домашню сторінку SharePoint у Office 365;
 • сучасні списки;
 • перегляд активності сайту на сторінці Site Contents.

Упродовж цього року з’являться такі можливості:

 • мобільний клієнт SharePoint для Windows та Android;
 • інтеграція сайтів SharePoint та Office 365 Groups;
 • спрощене створення сайтів;
 • сучасні сторінки;
 • командні та організаційні новини та оголошення;
 • інтеграція PowerApps і Microsoft Flow з SharePoint.

Відкрита та під’єднана платформа SharePoint Framework

Екосистема рішень SharePoint є одним із найбільших активів цього програмного забезпечення. Щоб задовольнити вимоги розробників, Microsoft випустила платформу SharePoint Framework. Вона надає повну підтримку в розробці клієнтської сторони, просту інтеграцію з Microsoft Graph та інструменти з відкритим вихідним кодом.

SharePoint Framework є еволюційним кроком, який надає клієнтський фреймворк для виведення на основі технологій JavaScript з відкритим вихідним кодом. Цей фреймворк дозволяє розробникам використовувати сучасний JavaScript та веб-фреймворки у хмарному та локальному SharePoint.

Microsoft уже використовує SharePoint Framework, щоб створити нові можливості цієї платформи, наприклад, сайти команд. Споживачі також можуть втілювати у SharePoint нові функції та програми, інтегрувати сервіси Office 365. Розроблені таким чином сторінки будуть доступними в мобільних клієнтах SharePoint.

SharePoint Framework стане доступним для користувачів Office 365 цього літа. Розроблені з його допомогою веб-елементи можна додати до наявних сторінок.

У третьому кварталі цього року ви побачите:

 • інтерфейс Files API у Microsoft Graph;
 • оглядову версію SharePoint Webhooks;
 • оглядову версію веб-елементів для наявних сторінок.

До кінця року з’являться такі можливості

 • інтерфейс Sites API у Microsoft Graph;
 • фінальна версія SharePoint Webhooks;
 • індивідуальні сайти на основі SharePoint Framework.

Безпека, приватність та сумісність

Office 365 працює з урахуванням безпеки, приватності та сумісності. У SharePoint ці особливості можна втілити за допомогою набору адміністративних засобів контролю, політик та звітів.

ІТ-професіонали отримають інструменти, з якими можна знайти баланс між безпекою та продуктивністю. Також стануть доступними політики доступу згідно з умовами. Вони інтелектуально визначатимуть права користувача залежно від його особистості, поточного гаджета чи розміщення мережі.

Захиститися від втрати даних допоможуть політики DLP, які доступні в Office 365 та SharePoint Server 2016. Вони пропонують більше 80 готових шаблонів, до яких можна додавати власні. Ці політики можна встановити один раз, а потім використовувати для хмарних та локальних користувачів.

Для контролю безпеки, приватності та аудиту будуть доступні детальні звіти. Раніше цього року Microsoft випустила рішення Advanced eDiscovery, яке інтегрує машинне навчання та аналіз текстів, щоб зменшити вартість та складність сортування даних. Пізніше цього року з’явиться сервіс SharePoint Insights, який об’єднує інформацію з «хмар» та локальних серверів у центрі Office 365 Reporting Center. У ньому можна дивитися звіти по всій організації.

До кінця року також з’явиться можливість використовувати власні ключі шифрування, які зберігаються у SharePoint. Зараз ця платформа підтримує такі можливості:

 • користувацький сейф;
 • політики DLP, управління мобільними гаджетами (MDM), управління мобільними програмами (MAM);
 • білі та чорні списки доменів з можливістю обміну.

У цьому кварталі з’являться такі можливості:

 • динамічні політики доступу за умовами.

До кінця 2016 року з’являться такі опції:

 • нові дата-центри в Німеччині та Канаді;
 • можливість використовувати власний ключ шифрування;
 • розділений контроль доступу;
 • класифікація сайтів SharePoint;
 • оглядова вверсія звітів Hybrid SharePoint Insights.

Швидше впровадження інновацій

Мета Microsoft – надати кожній людині та організації можливість досягати більшого. Мова не лише про програмні продукти, а й про способи роботи з ними. Office 365 залишиться місцем, де відбуваються головні інновації. Навчитися їх ефективно використовувати можна за допомогою Microsoft FastTrack for Office 365 – це набір кращих практик, інструментів та ресурсів. Із цим ресурсом бізнес може швидше отримати вигоду від Office 365.

Одна із переваг FastTrack – це сервіси міграції. Для клієнтів, що мають 150 робочих місць, Microsfot надає безплатні послуги інженерів, які допоможуть перемістити файли до Office 365. FastTrack дозволяє копіювати документи з локальних серверів та Google Drive. Нещодавно цей ресурс також отримав підтримку Box.

Для локальних та гібридних клієнтів SharePoint Server 2016 стали доступними Project Server 2016 та Office Online Server. Їх можна розгорнути у власному дата-центрі та зробити основою для майбутнього розвитку. SharePoint Online оновлюватиметься регулярно, і клієнти програми SharePoint Server 2016 Software Assurance матимуть можливість використати багато із нововведень у ньому на своїх локальних серверах. У цьому допоможе набір Feature Packs, який вийде у 2017 році.