54% представників влади визнають зв'язок між кіберзагрозами та піратськими програмами

У 2014 році держави можуть витратити до $50 мільярдів на боротьбу зі шкідливими програмами внаслідок використання неліцензійного ПЗ – дослідження

Понад половина представників державної влади добре розуміє і визнає зв’язок між загрозами кібербезпеці та піратським програмним забезпеченням. Близько третини державних службовців вважають, що уряд має приділяти більше уваги цьому питанню. Такими результатами поділилась міжнародна компанія IDC і Національний університет Сінгапуру в спільному дослідженні «Зв’язок між піратським програмним забезпеченням і кібербезпекою».

Представники державної влади висловили стурбованість, яку складають кіберзагрози національній безпеці їх країн. Серед найбільш небезпечних ризиків на державному рівні, які називають представники влади, на першому місці – витік даних про торговельно-економічну діяльність (59%), на другому і третьому – отримання небажаного доступу до державної інформації та кібератаки на ключові інфраструктури (по 55%) .

«Інвестиції в технології допомагають стримувати поширення шкідливих програм в країні і позитивно впливають на економіку в цілому, – підкреслює Юрій Омельченко, керівник департаменту захисту інтелектуальної власності «Майкрософт Україна». Піратське ПЗ є великою загрозою, оскільки значна частина нелегальних копій с самого початку містить шкідливий код. І хоча уряди усвідомлюють ризики та зв’язок між загрозами національній безпеці і піратським ПЗ, цього року витрати на боротьбу з наслідками заражень шкідливими програмами через використання неліцензійних програм можуть досягти 50 мільярдів доларів. І це без урахування прямих збитків від втрати даних. Це гроші платників податків, які можуть бути витрачені на розвиток освітньої, наукової сфер, охорони здоров’я, розвиток інновацій, соціальні виплати в країні, розвиток громадянського суспільства».

 Думки представників влади дещо відрізняються залежно від регіону. Так, у Латинській Америці 42% службовців впевнені в існуванні зв’язку між загрозами кібербезпеці та використанням піратського ПЗ, а в Центральній і Східній Європі ця цифра сягає 66%.

Серед інших результатів дослідження можна виділити наступні:

  • 48% респондентів ознайомлені з державними рекомендаціями, які попереджають про проблеми шкідливих програм, які містяться в неліцензійному програмному забезпеченні;
  • 16% опитаних представників влади стверджують, що мали труднощі з ПЗ за останні два роки, включаючи проблеми з вірусами, повільною роботою або падіннями системи, втратою файлів.

«Як тільки вирішимо питання із захистом власності, інтелектуальної, – автоматично знімемо питання залучення інвестицій в Україну і особливо – до високоінтелектуальних галузей: ІТ, кіновиробництво та інші. А оскільки гроші для розвитку країни потрібні зараз, то це питання потрібно вирішити найближчим часом», – коментує Андрій Колодюк, засновник AVentures і Divan.tv.

В опитуванні взяли участь 1700 користувачів, ІТ-спеціалістів, ІТ-директорів і державних службовці з України, Росії, Бразилії,  Китаю, Франції, Німеччини, Індії, Індонезії, Японії, Мексики, Польщі, Сінгапуру, Великобританії и США; аналітика також включає дані з 203 комп’ютерів з 11 країн, у тому числі Україну. Звіт «Зв’язок між піратським програмним забезпеченням і кібербезпекою» є продовженням дослідження IDC «» та спрямовано на виявлення зв’язку між використанням неліцензійного ПЗ і економікою. Звіт представлений до Дня безпеки () – глобальної ініціативи Microsoft, метою якої є привернення уваги до проблеми значних ризиків для користувачів, бізнесу і національної безпеки внаслідок використання неліцензійного програмного забезпечення.

Детальна інформація про дослідження IDC – на сайті та у прес-центрі .