Стартує конкурс-хакатон електронних сервісів для громадян

Оголошено всеукраїнський конкурс-хакатон з розробки суспільно корисних сервісів на основі відкритих урядових даних

Київ, Україна – 26 березня 2014 р. Громадянська платформа за підтримки компанії «Майкрософт Україна» оголосила про запуск всеукраїнського конкурсу-хакатону, спрямованого на створення суспільно корисних сервісів на основі урядових державних даних.  Громадські активісти, молоді підприємці та розробники з усієї України, використовуючи сучасні технології, зможуть запропонувати свої рішення у таких категоріях:

  • прозорість влади: веб-проекти, метою яких є контроль за результативністю діяльності органів влади;
  • взаємодія держави та громадян: сервіси, що допомагають центральним та муніципальним органам влади ефективніше забезпечувати суспільні та особисті потреби громадян;
  • кризові рішення, що допомагатимуть врятувати життя та майно громадян у випадках надзвичайних ситуацій (війна, масові конфлікти, природні катастрофи тощо).

«Для України зараз настав новий час – це час можливостей, у тому числі для IT-спільноти. SocialBoost закликає громадських активістів, міських хакерів, професійних розробників та дизайнерів до розробки інноваційних веб- та мобільних сервісів для держави та для громадян. В Україні електронне урядування мають створити люди, а ми їм допоможемо експертизою, пошуком ресурсів та партнерств», – запевнив Денис Гурський, засновник громадянської платформи SocialBoost.

На сьогоднішній день розрізнені урядові дані, які знаходяться у відкритому доступі, важко використовувати чи навіть знайти. У зв’язку із цим, було прийняте рішення про запуск Єдиного державного порталу відкритих урядових даних. Українські розробники та активісти зможуть використовувати зібрані та систематизовані на цьому порталі набори картографічних, метеорологічних, юридичних, фінансових, транспортних, демографічних, культурних, соціальних та інших даних для створення соціально корисних сервісів.

«Ініціатива активістів та ІТ-професіоналів особливо необхідна для розвитку тієї України, в якій нам буде комфортно жити та працювати. Окрім того, відкриття урядових даних в Україні стимулюватиме ріст ринку сервісів для громадян. Згідно з останніми , загальний макроекономічний ефект відкритих урядових даних для країн Євросоюзу оцінюється у 2% додаткового ВВП, або 206 мільярдів євро до 2020 року. Українські розробники також бачать перспективу цього напрямку в Україні і для його розвитку «Майкрософт Україна» надає як консалтингову та організаційну підтримку, так і програмне забезпечення», – коментує Дмитро Шимків, генеральний директор «Майкрософт Україна».

SocialBoost уже другий рік поспіль організовує хакатон з розробки веб-проектів на основі відкритих урядових даних. Призер минулорічного конкурсу, cервіс для планування маршруту громадського транспорту після участі у хакатоні став резидентом бізнес-інкубатора “Happy Farm”. Керівник проекту Антон Мойсеєнко розповідає: «На конкурсі SocialBoost я знайшов команду однодумців, почув цінні рекомендації професійних експертів та отримав змогу реалізувати свій проект, який згодом перевтілився у бізнес-стартап».

Для участі у конкурсі необхідно подати заявку, описавши свою ідею на сайті до 20 квітня 2014 року. 6 найкращих ідей будуть обрані для розробки на хакатоні, який відбудеться 27-28 квітня у Києві. Переможці хакатону отримають доступ до хмарної платформи Windows Azure для підтримки роботи їхніх проектів від компанії «Майкрософт Україна”, партнера конкурсу.