Які навички найпотрібніші для успішної кар’єри – дослідження IDC

Молоді люди, які стоять на порозі свого життєвого вибору, часто не знають, які вміння та знання їм знадобляться для здобуття цікавої та високооплачуваної роботи в майбутньому. Microsoft допомогла їм вирішити це питання, замовивши спеціальне дослідження. Опитування роботодавців у різних сферах бізнесу провели аналітики IDC. Вони з’ясували, які навички потрібні для отримання однієї з ТОП-60 найоплачуваніших професій, які забезпечать 11,5 млн нових вакансій та їхнє зростання на 28% до 2020 року.

Щоб виявити ТОП-20 найпотрібніших навичок, IDC опрацювала 14,6 млн оголошень про нові вакансії, які роботодавці подали з квітня по вересень 2013 року. Їх надав провайдер бізнес-аналітики WANTEDAnalytics. Серед цих оголошень аналітики IDC виділили необхідні навички від кандидатів та встановили ТОП-20. Окрім цього, фахівці проаналізували 748 професій на предмет їхнього можливого росту та збільшення зарплатні.

Незважаючи на те, що низка професій потребує технічних навичок, найбільш затребуваними сьогодні та в майбутньому є загальні знання та когнітивні здібності людини. Роботодавці вимагають від пошукачів вміння усного та письмового спілкування, вміння орієнтуватися в деталях та поглиблені знання Microsoft Office.

«Освітяни мають сфокусуватися на викладанні широкого набору навичок. ІТ-знання важливі, проте «м’які навички» (комунікативні та управлінські навички), які не оцінюються шкільною програмою, є фундаментальними для кожної професії, що студенти будуть опановувати, – каже віце-президент Microsoft з роботи із системою освіти Ентоні Сальсіто (Anthony Salcito). – Дослідження IDC виявило, що хоча низка вакансій вимагає технічних умінь, значно більше професій потребують від пошукача знань та когнітивних умінь, які він отримує від використання програм з продуктивності. З цієї причини Microsoft інвестує в учнів у всьому світі, щоб вони мали доступ до інструментів, які вчать цим навичкам».

Ключові результати дослідження

Професії майбутнього будуть вимагати від кандидатів як «твердих», так і «м’яких» навичок. Перші передбачають професійні та технічні вміння, які легко піддаються спостереженню, вимірюванню і наочній демонстрації. До них, наприклад, відносяться навик «сліпого» друку чи володіння іноземною мовою. До м’яких навичок відносять такі, прояв яких складно відстежити та перевірити. Це переважно комунікативні та управлінські вміння, наприклад, встановлення відносин, робота в команді, слухання і розуміння співрозмовника, проведення переговорів, навички переконання, ораторське мистецтво, проведення презентацій, ведення дискусій, вирішення проблем тощо.

Загалом аналітики IDC виявили 20 найпопулярніших навичок, які найчастіше вимагаються роботодавцями від кандидатів. Щоб встановити це, дослідники проаналізували 14,6 млн оголошень про нові вакансії за другий та третій квартали цього року. Важливість отриманого переліку навичок підтверджує те, що він необхідний для ТОП-60 професій, які мають потенціал росту та високої зарплати до 2020 року.

«З понад 11 тис. проаналізованих нами вмінь ми виявили гру між твердими та м’якими навичками, – зазначає віце-президент з напрямку консалтингу, HR та навчання компанії IDC Кушінг Андерсон (Cushing Anderson). – Багато з навичок з ТОП-20 підсилюють інші; ці вміння є «золотим набором», який важливий постійно. Приблизно 70% професій з високою зарплатнею часто вимагають щонайменше одного з цих 20 вмінь».

Іншими ключовими результатами проведеного дослідження є:

• 60 професій з потенціалом росту включають медичних працівників та медсестер, продавців та фахівців з маркетингу, освітян та інструкторів, комп’ютерних спеціалістів та програмістів, офісних менеджерів;

• ці вакансії з високою зарплатнею наявні в міжнародних компаніях. Понад 53 тис. фірм шукали таких фахівців нещодавно. Серед світових компаній з подібними відкритими вакансіями є фінансові установи (CITI, Santander), консалтингові та бухгалтерські фірми (Deloitte, PwC), виробники (General Dynamics, Lockheed Martin, Raytheon Corp.), гіганти роздрібної торгівлі (Home Depot, Advanced AutoParts);

• навички комунікації, інтеграції та презентації вимагають приблизно 40% професій. Вони становлять 11 з ТОП-20 вмінь, потрібних для 39% найоплачуваніших вакансій;

• від пошукачів роботодавці часто вимагають знання офісного пакету. До ТОП-20 найпотрібніших навичок потрапило вміння працювати з Microsoft Office. Його знання вимагають 15% найоплачуваніших вакансій. Знання Microsoft Office є №2 серед ТОП-20 найпотрібніших умінь. Microsoft PowerPoint та Word є відповідно №11 та №13;

• для демонстрації учнем рівня навичок необхідно використовувати оцінки. Вони дозволять поліпшити навчальний процес. Аналітики IDC пропонують використовувати адаптивні оцінки, завдання на продуктивність та відповідні технології для спрощення управління оцінюванням. Це дозволить кандидатам продемонструвати навички комунікації, інтеграції та презентації.

Переваги для учнів

Щоб допомогти молоді опанувати нові знання, які вимагаються від робітників, Microsoft оголосила про запуск програми Student Advantage. З нею учні в усьому світі зможуть отримати доступ до Microsoft Office 365 Education. Сьогодні цим офісним пакетом та хмарним сервісом користуються понад 110 млн студентів, асистентів та іншого освітянського персоналу. Office 365 Education дозволяє їм ефективніше спілкуватися та співпрацювати, обмінюватися завданнями в спільних робочих зонах, синхронізувати закладки у OneNote та працювати із знайомими програмами пакету Office на будь-яких пристроях.

З 1 грудня 2013 року кожна освітня організація у світі, що придбає ліцензії на Office 365 ProPlus чи Office Professional Plus для персоналу та відділів, може безкоштовно забезпечити доступ до Office 365 ProPlus для своїх студентів. Цією пропозицією сьогодні може скористатися понад 35 тис. освітніх установ. Office 365 ProPlus містить знайомі програми, які можна встановити на п’яти комп’ютерах та працювати з ними офлайн. Коли школа поєднує запропоновані ініціативою Student Advantage можливості з іншими хмарними службами Microsoft, такими як Exchange Online, SharePoint Online та Lync Online (усі вони доступні в Office 365 Education), її учні отримують набір до тих же інструментів продуктивності, які використовують компанії зі списку Fortune 500.

«Учні використовують Office щодня при підготовці до школи та інших завдань. Цей пакет не лише допомагає їм бути організованими та виконувати свою роботу, але водночас розвиває в них навички, які знадобляться молоді в майбутньому в їхній роботі. Фактично жодне інше програмне забезпечення чи сервіс не відносяться до ТОП-20 найбільш затребуваних навичок згідно з дослідженням, – каже Сальсіто. – Ми в захваті від того, що можемо запропонувати школам ініціативу Student Advantage, щоб учні мали доступ до останніх версій програмного забезпечення з продуктивності, коли вони будуть шукати собі роботу».

Близько 98% учнів, які використовують програмне забезпечення для підвищення своєї продуктивності, сьогодні працюють в Office. Ініціатива Student Advantage дозволить їм отримати доступ до знайомих інструментів цього офісного пакету в «хмарі». Завдяки цьому вони зможуть працювати зі своїми документами на своїх комп’ютерах, планшетах та смартфонах.