Excel по-творчому: незвичайні застосування редактора від його користувачів

В інтернеті можна знайти багато прикладів цікавої творчості з використанням несподіваних засобів. У редакторі таблиць Microsoft, наприклад, можна не лише працювати, але й розважатись, доводять його користувачі. Вони створили в Excel багато незвичних речей: ігри, цифрові фоторамки, картинки та навіть намалювали героїв коміксів Черепашок Ніндзя. Детальний огляд їхньої творчості читайте нижче. Там же будуть і посилання на робочі книги Excel, щоб можна було самостійно насолодитись незвичайною творчістю в цьому редакторі таблиць.

Піксельна таблиця

Група математиків під назвою створила книгу Excel, з якою кожен може перетворити будь-яке фото на таблицю в цьому редакторі. Розробники використали той самий принцип, за яким формується зображення на дисплеї: це масив з різнокольорових пікселів, які сукупно для користувача виглядають як осмислене зображення. Щоб перевести зображення в таблицю, фахівці Think Maths створили робочу книгу і заповнили її клітинки кольором. Такого ефекту вдалося досягнути за допомогою ефективного використання можливостей з форматування в редакторі таблиць. Завантажити робочу книгу, що перетворить ваші фото на таблицю, можна .

Рольова гра в Excel

Канадський бухгалтер Кері Уолкін (Cary Walkin) перетворив редактор таблиць Microsoft на ігрову платформу за допомогою макросів. Ігрове поле в грі Arena.Xlsm знаходиться в таблиці Excel і складається з ряду елементів. В одній частині поля розташована «арена», де гравець змагається з противниками, а в іншій знаходяться панелі з характеристиками гравця, його супротивників та елементи управління. Ігровий персонаж і його вороги відображаються на полі знаками пунктуації. Завдання гравця – атакувати монстрів, отримуючи за це очки досвіду. В Arena.Xlsm передбачено заклинання (ними можна зачаровувати монстрів) і предмети (вони надають персонажеві нові можливості). З їхньою допомогою користувач може розвивати ті чи інші здібності свого персонажа. Серед доступних параметрів – «Удача», «Точність», «Атака» та «Оборона». Загалом в Arena.Xlsm доступно близько двох тисяч монстрів, серед яких вісім «босів». Боротьба з ними веде до чотирьох різних кінцівок.

Завантажити файл з грою у форматі xlsm (розміром в один мегабайт) можна .

Картини в Excel

Поки математики з Think Maths переводять у таблиці Excel фотографії, японський художник Тацуо Хоріучі (Tatsuo Horiuchi) створює мистецтво таблиць з нуля. Він малює фантастичні мотиви за допомогою стандартних засобів в Excel. Уперше Татсуо привернув до себе увагу в 2006 році, коли показав на конкурсі Excel Autoshape Art свою роботу. Вона виявилась настільки вдалою, що її навіть придбав місцевий музей Gunma Museum of Art.

Подивитись на роботи Татсуо можна .

Герої дитинства в клітинках Excel

Творчістю в редакторі таблиць займається багато користувачів, які часто відтворюють героїв комп’ютерних ігор чи коміксів. Наприклад, користувач з ніком намалював Черепашок Ніндзя:

Незвичайне в цьому малюнку те, що він рухається; подивитись анімацію можна . А .