Як влада різних країн залишається ефективною при скороченнях бюджетів

Багато країн на ІТ-сервіси витрачають усе менше грошей, але їхні чиновники залишаються ефективними. У США, наприклад, інвестиції на всіх рівнях влади впали на 17,6% ВВП, що є найменшим рівнем за 66 років. Залишатися ефективними при цьому чиновники змогли завдяки «хмарам».

В Естонії активно впроваджують цифрові сервіси для всіх громадян старше 15-річного віку. Вони отримують захищену картку, яку можна використовувати для медичного страхування, посвідчення особи в банках, передплачений квиток на транспорт, ідентифікатор для голосування на виборах тощо. Загалом естонці можуть так отримувати 600 електронних послуг, а чиновники можуть виконувати більше з меншими затратами.

У Великобританії ефективність влади підтримують об’єднанням технологій у різних відділеннях. Сервіс Common Technology Service дозволяє віддаленим підрозділам, таким як торгова та інвестиційна палата (UK Trade and Investment), відділення міжнародного розвитку (Department for International Development) та міністерство закордонних справ (Foreign and Commonwealth Office), співпрацювати над документами та спілкуватися по відеозв’язку.

Саудівська Аравія використовує інший підхід. Її міністерство інформатизації (Ministry of Interior’s National Information Center) стандартизує дані між різними підрозділами влади. Воно також створює вичерпну базу даних, яка може вміщувати десятки терабайтів даних та відповідати на десятки мільйонів запитів громадян щодня. Для захисту даних міністерство розгорнуло систему на основі уніфікованої інтеграційної платформи, аналітики, зберігання даних та управління хостингом. Рішення підключається зі 182 внутрішніми та зовнішніми системами й опрацьовує петабайти структурованої та розрізненої інформації.

Це лише кілька прикладів того, як влада може залишатися ефективною при зменшенні затрат. Microsoft пропонує безплатно спробувати сучасні технології, скориставшись тестовою пропозицією та Office 365 Government Trial.