Місто Кашкайш переходить на Office 365: мер пояснив чому

У португальському містечку Кашкайш можна не лише гарно відпочити на узбережжі, а й подивитися, як сучасні технології покращують владу. Остання переходить від паперової до цифрової форми роботи. У цьому чиновникам допомагає «хмара» Microsoft Azure та офісний пакет Office 365, каже мер міста Мігель Пінто Луз.

Мер Кашкайша Мігель Пінто Луз (Miguel Pinto Luz)

Кашкайш є старовинним курортом на португальському узбережжі. Ось уже 650 років відпочивати до нього приїжджають європейські короновані особи та звичайні громадяни. Туристи розслабляються на 32 кілометрах пляжів та мальовничих заповідних парків.

Влада міста хоче, щоб Кашкайш і надалі залишався популярним курортом. У XXI столітті, за словами Луза, це можливо лише тоді, коли влада залишається сучасною. Саме тому міський муніципалітет переходить від паперового формату роботи за відділеннями на формат «цифрової влади». Досягти мети чиновники змогли завдяки «хмарі» Microsoft Azure та пакету Office 365.

Microsoft Azure надає захищене середовище для зберігання даних. Хоча інформація зберігається на віддалених серверах, чиновники мають повний контроль над нею. Для роботи муніципалітет обрав Microsoft Office 365, який виявився кращим за найближчого конкурента – Google Apps for Work. Офісний пакет Microsoft надає багато інструментів, якими можуть скористатися 2000 робітників міської адміністрації. Із цим програмним забезпеченням чиновники можуть працювати не лише на робочому місці, а й поза офісом.

Продукт Microsoft Exchange Online надав робітникам зручну електронну пошту. Раніше багато польових працівників не мали корпоративної електронної скриньки. З рішенням Microsoft 500 таких робітників отримують через свої смартфони доступ до міської пошти.

Внутрішня мережа адміністрації побудована на базі Microsoft SharePoint Online та соціальної мережі Yammer. Вони є частиною Office 365. Це дозволяє робітникам поза межами офісу продовжувати взаємодіяти з колегами, отримувати необхідні дані, бути в курсі останніх оновлень тощо.

Для спілкування всередині адміністрації 400 працівників також використовують бізнес-версію Skype for Business Online. З ним вони можуть отримувати швидкі відповіді, а також дивитися, хто з колег присутній на робочому місці. Продукт Microsoft Planner спростив для 1000 співробітників організацію подій та зустрічей.

При переході на сучасні програмні рішення одним із важливих завдань було створення групового стилю роботи й отримання високого рівня безпеки. Пакет Office 365 повністю задовольняє ці вимоги. Наприклад, з ним влада Кашкайш запровадила нову можливість – юридичне утримання відразу після її розгортання.

За словами Луза, для влади, яка звикла працювати з паперовими документами, перехід на цифрові технології є великим кроком. Муніципалітет вибирав між Office 365 та Google, і перший виявився кращим. Він надавав знайомий інтерфейс, а також інструменти групової співпраці для ефективнішої роботи. Луз сподівається, що з хмарними сервісами Microsoft адміністрація Кашкайша надаватиме містянам та туристам послуги швидше та краще.