Office Online: спілкуйтеся з колегами в реальному часі

Правки у документах, що збережені у OneDrive, можна обговорювати без зайвих відволікань. Ця можливість уже існує у веб-версії Office Online, і нещодавно вона стала доступною користувачам бізнес-версії Office 365 Business та версії для освітян Office 365 Education. Вони можуть у реальному часі спілкуватися щодо документів, які знаходяться у сховищі OneDrive for Business чи SharePoint Online. При цьому чат доступний у всіх програмах Office Online – Word, PowerPoint, Excel, OneNote.

Як запустити чат

Коли ви відкриваєте збережений у OneDrive чи SharePoint Online документ для колег, вони можуть редагувати його разом з вами. При цьому імена користувачів виводяться у верхньому правому кутку вікна браузера. Поряд з ними також буде синя кнопка «Чат» (Chat):

Після натискання цієї клавіші у Office Online відкриється вікно комунікатора:

Через нього можна спілкуватися в усіх офісних програмах Office Online – Word, Excel, PowerPoint, OneNote Online:

Як зручно використовувати нові можливості

Активуйте чат, коли вам треба негайно обговорити з кимось документ. Наприклад, задати швидке питання або розділити документ між авторами. Чат не зберігає історію спілкування – вона зникає при закритті вікна. Але можна скопіювати репліки в інше місце.

Якщо ви хочете прикріпити коментар до документа, тоді використовуйте опцію «Коментарі» (Comments) на панелі «Перегляд» (Review). Це приєднає слова співавтора до виділеної частини документа. Такі коментарі зберігаються разом з документом, і на них можна відповідати, помічати виконаними чи видаляти.