«Хмара» Azure робить спілкування гнучким та надійним

Датський стартап Airwave розробив веб-платформу, яка надала працівникам більше свободи при проведенні нарад. Нові можливості для користувачів сервісу доступні безплатно, а його роботу забезпечує «хмара» Azure. В Airvawe кажуть, що з нею вдалося отримати привабливу та продуктивну комунікаційну платформу для корпоративних користувачів і професіоналів.

phone-300x169

Стартап Airwave є учасником програми BizSpark. Це ініціатива Microsoft, яка допомагає новим компаніям тим, що надає їм безплатний доступ до «хмари» Azure, а також інших програм та сервісів Microsoft. Учасники BizSpark упродовж трьох років отримують на місяць послуг Microsoft Azure на $750. Це по $150 на кожного з 5 розробників у стартапі. Azure працює з Linux та технологіями з відкритим вихідним кодом, такими як Ruby, Python, Java, PHP. Участь у BizSpark можуть брати приватні стартапи, яким менше 5 років та які заробляють менше $1 млн на рік.

Для спілкування через Airwave не потрібно встановлювати додаткове програмне забезпечення або плагіни. Необхідно лише мати сучасний веб-браузер. Конференції та віртуальні зустрічі можна організовувати через посилання, а запрошення на них розсилаються електронною поштою.

«Ми хотіли сфокусуватися на покращенні оточення платформи, середовищі конференцій, щоб користувачі могли самі вибирати, як вони влаштовуватимуть свої відеонаради, – каже засновник Airwave Олів’єр де Жон (Olivier de Jong). – Споживачі можуть організовувати бесіди один на один або групові зустрічі. Вони можуть налаштовувати наради так, щоб ті були доступними публічно, були приватними або були за запрошеннями. Якщо споживачі організовують бесіду один на один, тоді їхня розмова автоматично отримує віртуальну кімнату очікування».

Рішення Airwave працює на основі Azure, але спершу її створювали для роботи в «хмарі» іншого розробника. Змінити постачальника інфраструктури довелося через складнощі, які виникли при масштабуванні. «Ми починали працювати з іншим сервісом, але швидко зіткнулися з простоєм, розгортанням, масштабованістю тощо. Тоді, за рекомендацією, ми переключилися на Azure, яка надала нам можливість працювати в глобальному масштабі, – розповідає Жон. – Зараз ми можемо легко використовувати та розгортати наш продукт».

Окрім простоти роботи з Airwave, розробники також пишаються безпекою. «У відеоконференціях головне довіра, безпека та приватність», – говорить Жон. Щоб дати користувачам почуття упевненості, платформа не записує дзвінки та не зберігає текстові послання.

Окрім можливостей Azure з розміщення та розгортання, комунікаційне рішення також використовує Azure Virtual Machines. Зараз розробники залучили лише три віртуальні машини, але вони залишилися задоволеними продуктивністю та планують збільшити їхню кількість. «Конфігурація віртуальних машин Virtual Machines була такою простою, – каже Жон. – Я налаштував усе менш ніж за годину».

В Airwave обрали Azure також через сумісність цієї «хмари» з технологіями, які використовує стартап. Він застосовує Nginx для продуктивної доставки контенту, Nodejs – для роботи серверів. Airwave також використовує MySQL для зберігання даних користувачів та системи, а PHP – для роботи бізнес-логіки. Стартап також застосовує HaProxy та Coturn.

Попри велике навантаження, Azure забезпечує стабільну роботу компонентів. «Ми використовуємо майже повністю відкритий вихідний код, тому нам потрібна була платформа, яка б з цим впоралася, – пояснює Жон. – Було навіть трохи дивно з того, наскільки чудово все працювало. Azure значно спростила життя нашим розробникам».

Із наявними технологіями та «хмарою» Azure стартап Airwave, який працює лише кілька місяців, уже укладає важливі бізнес-партнерства. «Ми почуваємося чудово з участю у програмі BizSpark, – говорить Жон. – Її допомогу та підтримку важко оцінити».