Українська вчителька здобула перемогу на Міжнародному конкурсі вчителів-новаторів у Будапешті

Викладач англійської мови з Кіровограду Маргарита Калюжна отримала визнання за вагомий внесок у розвиток ігрових форм навчання

Українка Маргарита Калюжна стала однією з кращих у номінації «Гейміфікація» на міжнародному конкурсі Microsoft «E2 – Educator Exchange», який відбувся у рамках глобального форуму вчителів-новаторів у Будапешті. На конференції, що зібрала найбільш прогресивних освітян зі всього світу, був проведений конкурс на кращу спільну роботу – Educator Challenge. Вчителі, працюючи у групах, мали виявити проблеми навчального процесу та запропонувати ідеї для їх вирішення за допомогою інструменту Office Mix. Команда Маргарити, що складалася з 4-х викладачів з Малайзії, Турції, Швейцарії та України, посіла почесне друге місце.

 «Нашим завданням було виявити та вирішити одну з актуальних проблем, з якими стикаються вчителі, – розповідає Маргарита Калюжна, викладач Кіровоградського Колегіуму. – Перші хвилини уроку повинні захопити увагу та надихнути до роботи, тому ми розробили First Five Minutes – ігрову концепцію, яка створює атмосферу змагання та спонукає учнів до навчання».

Гейміфікація – використання ігрової практики, відбувається на початку уроку у вигляді вікторини у Excel. В залежності від відповідей, кожен учень отримує до 5 залікових балів. Якщо учень набирає від 3 балів – за відзнаку він отримує частинку пазлу, з яких, у підсумку, має скластися цілісна картинка у OneNote. Такий підхід, на думку вчителя, мотивує та заохочує учнів до освоєння нового матеріалу.

Маргарита Калюжна активно впроваджує новітні технології в навчальний процес  та другий рік поспіль бере участь у конференції E2. Працюючи в освіті понад 20 років, вона вже не вперше стає лауреатом освітянських конкурсів та є сертифікованим учителем-експертом Microsoft.

«Ідея поєднання традиційної педагогіки і новітніх технологій стає все більш актуальною для освітян, адже нинішні діти народжені у цифрову епоху та не уявляють життя без комп’ютерів, смартфонів та інших девайсів, – говорить Роман Рудюк, керівник програми «Партнерство в навчанні» компанії «Майкрософт Україна». Ми пишаємося тим, що досягнення наших вчителів відзначають не тільки в Україні, але й на міжнародному рівні».

Інші 5 вчителів-фіналістів з України – Нінель Бардакова, Оксана Личковська, Віктор Клименко, Ярослав Киричков та Ірина Таран не змогли приїхати на форум, але були присутні онлайн. Кожен з них матиме можливість поділитися своїм досвідом на одному з майбутніх заходів Microsoft. Серед них:

  • Конференція у Фінляндії – 27-28 квітня 2016;
  • Дводенний у США – 29-30 квітня 2016;
  • Конференція у Брісбені, Австралія – 5-6 травня 2016;
  • Одна з конференцій у Великій Британії – з квітня по червень 2016.

Другий міжнародний форум вчителів-новаторів, що проходив у Будапешті з 8 по 10 березня 2016 року, зібрав понад 300 учасників з усього світу.