«Майкрософт Україна» підтримала конкурс IT-рішень для розвитку аграрного сектору України

Асоціація «AgTech Ukraine» за ініціативи Міністерства аграрної політики та продовольства України і за підтримки компанії «Майкрософт Україна» провела – найбільший всеукраїнський конкурс ІТ проектів, присвячений технологічним інноваціям у агросекторі. Мета проведення хакатону – підвищити ефективність галузі сільського господарства України шляхом використання високих технологій, сприяти створенню цікавих стартапів, орієнтованих на аграрний сектор, та надати молодим ІТ-фахівцям змогу відкрити для себе нову сферу.

«Ми радо відзначаємо, що чимало сільськогосподарських підприємств в Україні вже використовують високі технології. Це дозволяє оптимізувати економічні витрати, зменшити кількість використання добрив та палива. Від цього лише виграє аграрний бізнес. Наголошу  держава буде заохочувати і допомагати у розвитку «розумного» агробізнесу. Окрім того, Україна вже є глобальним гравцем на ринку продовольства. А об’єднання двох надпотужних сфер дозволить розвивати аграрні технології», – відзначає заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька.

Протягом двох діб близько 150 розробників та громадських активістів працювали над розробкою рішень та створювали прототипи своїх проектів за такими напрямками: бізнес-аналітика для потреб агрокомпаній, підвищення ефективності виробництва, оптимізація процесів, створення систем машинного навчання, розробка сенсорів, а також аналітика великих даних.

 «Технології вже давно зламали галузеві бар’єри та перестали бути окремою індустрією, сьогодні це необхідність в усіх галузях економіки, включаючи агросектор. Співпраця представників агро- та ІТ-сектору дозволить позиціонувати Україну не тільки як країну, що має талановиту молодь та ІТ-спеціалістів, але й країну, яка забезпечує світ ефективними ІТ-рішеннями в аграрній індустрії», – коментує Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна».

Минулого року «Майкрософт Україна» запустила та підтримала три проекти, спрямовані на забезпечення сприятливої екосистеми для розвитку технологічного підприємництва в Україні, серед яких: віртуальний бізнес-центр «Cloud Business City», лабораторія «Інтернету речей» та некомерційний інкубатор IT-проектів на основі відкритих і великих даних 1991 Open Data Incubator. Команда стартапу Mechatronics, яка працює над розробкою інтелектуальної системи моніторингу поля AgroMonitor, і є резидентом проектів Cloud Business City і лабораторії «Інтернету речей», також взяла участь у агрохакатоні.

В результаті хакатону перемогли наступні команди і проекти:

1 місце – команда Envi Logic з датчиком визначення концентрації CO2 в повітрі і проектом автоматизації збільшення концентрації СО2 в теплицях у темну пору для підвищення продуктивності рослин.

2 місце – команда Cyber Bionics з проектом візуального конструктора розумних речей Fractal, що дозволяє швидко програмувати як окремі IoT-пристрої, так і об’єднувати такі пристрої у мережі чи групи мереж.

3 місце – проект Рибний Буй від команди Petiole. Це розумний буй для ставків та інших водойм, який вимірює температуру води та її хімічні показники для визначення оптимального часу годівлі риби та недопущення забруднення водойм.

Команда Fresh Space, що працювала над проектом транслювання умов середовища з одного місця в інше, виграла спеціальний приз – поїздку учасника проекту на тижневий бізнес-тур до Кремнієвої Долини для знайомства з топовими AgTech компаніями та інвесторами. Журі оцінило цей проект як найбільш масштабований на зовнішні ринки за рахунок B2C орієнтації.

«Сьогодні у всьому світі поширюється тренд «Digitize or die» і українське сільське господарство не виняток – сучасні технології проникають у нього все глибше. Після проведення Всеукраїнського Хакатону Аграрних Інновацій я з впевненістю можу сказати – аграрна сфера України прямує до Інтернету речей (IoT) набагато швидше за інші індустрії. На хакатоні ми побачили датчики для техніки, сховищ, полів, теплиць, кімнатних рослин, тварин і навіть для людей. А зважаючи на те, що такі системи від українських команд будуть коштувати на порядок дешевше закордонних аналогів, думаю, скоро ми зможемо конкурувати і на міжнародному рівні», – говорить Юрій Петрук, голова асоціації «AgTech Ukraine».