Хмарні технології, інтернет речей та великі дані змінюють бізнес – експерти Microsoft

Технології допомагають вивести бізнес на новий рівень

Інтернет речей, великі дані (big data), хмари та мобільність кардинально змінюють роботу компаній. Про це говорили на форумі про технології майбутнього для бізнесу Future Decoded, який відбувся в Києві. Експерти поділилися з учасниками форуму досвідом розвитку бізнесу та виведення його на новий рівень за допомогою технологій.

«Сьогодні обсяги даних накопичуються в сотні разів швидше, ніж 15 років тому – розповідає Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна». – Хмари здатні обробити величезний потік інформації. На сьогоднішній день це найбільш зручна платформа для вирішення завдань бізнесу з великими даними, при цьому можна значно зменшити витрати на інфраструктуру».

Велику увагу на форумі приділили успішним кейсам: як завдяки хмарам та big data компаніям вдалося підвищити ефективність бізнес-процесів і використовувати потоки інформації для прийняття важливих стратегічних рішень.

«Бізнес може отримати величезну кількість інформації про своїх клієнтів, їх поведінку та переваги, про всі етапи своїх бізнес-процесів, – говорить Річард Конвей, директор компанії Elastacloud. – Можна отримати багато практичної користі з такої інформації, але це величезні обсяги даних, які потрібно зберігати та обробляти, і тут вам на допомогу прийдуть хмарні сервіси. Протягом декількох хвилин ви зможете отримати в своє розпорядження кілька сотень серверів. Десять років тому я б назвав це фантастикою, а сьогодні це реальність».

Річард Конвей

Річард Конвей привів у приклад історію британського магазину ASOS. Знаменитий інтернет-рітейлер у 2013 році здійснив якісну зміну в аналізі даних клієнтів. Інвестувавши в хмарну платформу Microsoft Azure всього близько 600 британських фунтів, магазин в стислі терміни підвищив прибуток на 41%.

Future Decoded – серія конференцій Microsoft, яку корпорація проводить по всьому світу з 2014 року. В Україні конференція Future Decoded відбулася вперше.