У Києві запустили лабораторію для створення «розумних речей»

 

15 команд зможуть навчатися, а потім реалізовувати свої ідеї «підключених речей» в офісі «Майкрософт Україна»

Корпорація «Майкрософт Україна» оголосила про старт проекту IoT Lab, який дасть можливість українським розробникам створювати пристрої Інтернету речей (Internet of Things, IoT) та виводити їх на ринок.

Учасниками проекту стануть 15 команд, усі вони зможуть пройти курс навчання на базі лабораторії, а потім почати роботу над власним продуктом, отримавши в своє розпорядження робочі місця в офісі «Майкрософт Україна» з обладнанням та програмними сервісами для створення IoT-пристроїв. Кожна команда отримає датчики, виконавчі пристрої, плати управління, а також стане учасником програми Microsoft BizSpark, з доступом до всіх продуктів Microsoft та безкоштовним хмарним акаунтом Microsoft Azure. По закінченню роботи над продуктом, команди отримають допомогу від «Майкрософт Україна» у налагодженні виробництва та пошуку замовників для нового пристрою.

Участь у проекті безкоштовна, заявку можна подати на сайті до 10 грудня, після чого журі обере команди для подальшої роботи в лабораторії. Вимоги до учасників – мати навички програмування, початковий рівень підготовки у сфері радіоелектроніки, а головне – бути готовим вчитися та старанно працювати над своїм проектом в лабораторії протягом 6 місяців.

«Це чудовий шанс для всіх, хто прагне реалізувати свої ідеї, але не має для цього достатньо ресурсів, – говорить керівник проекту, спеціаліст з технологій «Майкрософт Україна» Сергій Поплавський. – У Iot Lab ми не тільки допоможемо учасникам розробити справжній IoT-продукт, а й надамо їм можливість презентувати свої проекти реальним замовникам».

IoT-лабораторія – це довгострокова ініціатива «Майкрософт Україна», в якій періодично змінюватимуться команди після проходження циклу розробки та презентації прототипу. Тому, після завершення першого циклу влітку 2016 року, організатори планують почати відбір учасників для нового циклу.