Освітні центри IDEA безкоштовно навчатимуть молодь писати код

У 25 навчальних центрах по всій Україні молодь зможе безкоштовно отримати навички написання програмного коду та дізнатися, як відкрити власну справу

Проект IDEA, який безкоштовно допомагає молоді навчитися працювати на комп’ютері та отримувати навички, необхідні для працевлаштування і відкриття власної справи, отримав грант від Microsoft на суму 65 тисяч доларів для реалізації проекту у рамках глобальної ініціативи YouthSpark у 2015 році.

Грант від Microsoft буде спрямований на підтримку 25 навчальних центрів IDEA по всій Україні для 30 тисяч молоді. Акцентом програми стане розвиток навичок кодування у молоді, а також навчання знанням, необхідним молодим людям для успішного пошуку роботи, відкриття власної справи, навичок соціального підприємництва, громадської діяльності тощо.

 «Вміння кодувати у світі стає базовою навичкою, на рівні із вмінням говорити, читати та писати, – коментує Тетяна Марушевська, директор із маркетингу «Майкрософт Україна». Вже 90% роботодавців у Європі вимагають комп’ютерних навичок, до 2020 року кількість таких вакантних робочих місць досягне 900 тисяч. За допомогою центрів IDEA та ініціативи YouthSpark, наша молодь зможе здобути навички, необхідні для життя і роботи у сучасному світі технологій, а наша країна зробить ще один крок до економіки знань».

Громадські організації, благодійні фонди та інші неприбуткові організації можуть приєднатися до проекту, подавши заявку , та безкоштовно отримати навчальну програму, консультування тренера, програмне забезпечення Microsoft, потрібне для реалізації заходів проекту, часткову компенсацію своїх витрат на проведення навчання молоді тощо.

«Сучасний високотехнологічний ринок праці створює безліч можливостей для фахівців у галузі інформаційних технологій. Тому особливу увагу в проекті ми надаватимемо навчанню молоді, починаючи вже зі шкільного віку, принаймні основам і навичкам комп’ютерного програмування», – говорить директор PH International Україна і керівник проекту «IDEA за підтримки Microsoft YouthSpark» Андрій Гайдамашко.

Проект IDEA заснований у 2008 році та реалізується міжнародною неприбутковою організацією PH International у співпраці з мережею українських неприбуткових неурядових організацій, що мають у своїй структурі комп’ютерні навчальні центри IDEA.

Проект створений для розвитку інформаційної грамотності і культури в Україні. До кінця 2015 року в рамках проекту планується надати допомогу 175 тис. людей (з часу заснування). Загальні інвестиції Microsoft у проект склали близько 1,2 млн. доларів, включаючи пряме фінансування і вартість програмного забезпечення, наданого безкоштовно організаціям, що приєднались до мережі. Більше про проект і умови участі у ньому можна дізнатись на сайті: