Віртуальний телескоп Microsoft: Всесвіт у моніторі оновився

Дивитися в небо і бачити там не лише цятки зірок, але й комети, галактики та кратери на Місяці хочеться майже кожному. І для цього не потрібно купувати телескоп: Microsoft принесла астрономію на екран комп’ютера з програмою WorldWide Telescope. Нещодавно ця утиліта оновилась до версії 5.0, з якою споживачі зможуть насолодитися сучасною графікою, детальними віртуальними турами Всесвітом та додатковими функціями з управління.

(WWT) – це безплатна програма від Microsoft, яка перетворює комп’ютер на віртуальний телескоп. Вона об’єднує в одне ціле терабайти графічних даних, які зібрані спільними зусиллями найбільших наземних обсерваторій та космічних телескопів. З нею більше про Сонячну систему, Землю, галактики, туманності та інші космічні об’єкти можуть дізнатися всі. Користувачі WorldWide Telescope можуть переглядати зображення небесних тіл, наближати ділянки знімків, відстежувати положення космічних об’єктів у різний час та виконувати інші цікаві та пізнавальні дії.

Новий реліз віртуального телескопа американського астрономічного товариства у Вашингтоні, яка проходила з 5 по 9 січня цього року. Він отримав багато поліпшень порівняно з попередніми версіями. WWT 5.0 пропонує користувачам оновлену систему візуалізації, яку переписали з використанням сучасних технологій. Завдяки цьому споживачі отримають графічну картинку, яка мало відрізняється від високоякісного фільму. Новий редактор полегшує створення розповідей з детальним управлінням рухом камери, налаштуваннями та анімацією. Це дозволяє з меншими зусиллями створювати візуально насичені матеріали. Новий WWT 5.0 також може імпортувати детальні тривимірні моделі об’єктів та має декілька вбудованих. Серед останніх можна відмітити високоякісну 3D-копію міжнародної космічної станції.

Оновлений WWT 5.0 отримав детальні дані про небесні об’єкти, що значно поліпшило відображення планет та інших тіл Сонячної системи. Наприклад, ця версія віртуального телескопа містить інформацію, яку зібрав місячний зонд NASA Lunar Reconnaissance Orbiter. Моделі Марсу та Землі враховують взаємодію сонячних променів з атмосферою планет для реалістичного відображення. А в тривимірному режимі користувачі WWT можуть обрати будь-яке місце на Землі та миттєво перенестись до нього.

Нова версія віртуального телескопа також спростила споживачам побудову діаграм на небі. Їх стало легше робити завдяки вдосконаленим накладкам, які працюють у небесному та 3D-режимах відображення. Для зручного керування ними WWT 5.0 має інтегровану підтримку будь-якого пристрою, сумісного зі стандартом MIDI. Таким чином можна швидко посунути слайдер, щоб зменшити яскравість набору сузір’їв, відкритих астрономом Яном Гевеліусом. Або однією кнопкою показати галактичну сітку в нашому Чумацькому шляху. Інструменти персоналізації поширюються на Xbox 360 Support та клавіші в панелі «Перегляд».

Іншою новою функцією п’ятої версії віртуального телескопа є підтримка авторських турів під куполом планетарію. Нею вже зацікавились багато подібних закладів, адже ця розробка Microsoft дозволяє плавно відтворювати розповідь за наявності одно- чи мультипроекторного купола. Відчути перевагу вже змогли сотні тисяч людей у всьому світі, наприклад, відвідувачі планетарію Моррісона в Сан-Франциско та планетарію Адлера в Чикаго. Віртуальний телескоп завдяки програмі також активно використовується в навчальних закладах для розповіді школярам про пори року, планети та небо.

Дізнатися більше про віртуальний телескоп та безкоштовно завантажити його можна з офіційної сторінки програми .