Уряд України і Microsoft підписали Угоду про співробітництво з питань безпеки

Microsoft відкриє доступ до вихідного коду, технічних даних програмного забезпечення корпорації та надаватиме оперативну інформацію про кіберзагрози

Компанія «Майкрософт Україна» та уряд України підписали Угоду про співробітництво з питань безпеки (Government Security Program, або GSP), в рамках якої корпорація надасть Держспецзв′язку доступ до вихідного коду і технічних даних про програмне забезпечення, сервіси та служби Microsoft, а також можливість оцінювати їх безпеку та цілісність шляхом тестування у Центрі прозорості Microsoft. В рамках угоди корпорація також надаватиме оперативну інформацію про глобальні кіберзагрози та джерела мережевих атак, що сприятиме попередженню та реагуванню на інциденти у цифровому просторі в умовах сучасних викликів України.

«Підписання GSP відповідає міжнародному досвіду у сфері кібербезпеки та дозволить зробити значний крок для забезпечення захисту інформації в Україні. Співробітництво з Microsoft розширить можливості Держспецзв′язку оцінювати та забезпечувати надійний захист національних інформаційних систем, а також розробляти, створювати, розгортати і підтримувати захищені інформаційні системи», – сказав Володимир Звєрєв, голова Держспецзв′язку.   

«Сучасні загрози створюють нові виклики для національної безпеки країн. Microsoft рада підписанню Угоди про співробітництво з питань безпеки з урядом України – це партнерство дозволить зміцнити рівень довіри та прозорості та допоможе Держспецзв′язку посилити кібербезпеку і захист інформації», – зазначив Джеймі Уіллі, Директор із захисту інформації та національної безпеки, Microsoft.

«Сьогодні існує гостра необхідність створити новий, більш сучасний підхід до захисту державних інформаційних систем, який забезпечить ефективний контроль і комплексний захист державної інформації та дозволить ефективно протистояти сучасним загрозам, – підкреслила Надія Васильєва, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна».  20 країн по всьому світу приєдналися до програми урядової безпеки Microsoft і використовують унікальні знання та сучасні технологічні рішення для створення і реалізації національної кіберстратегії. Підписана Угода про співробітництво – важливий крок на шляху до побудови кіберзахищеної України».

Програма GSP є важливою частиною політики «Майкрософт Україна» щодо підтримки українського уряду за допомогою надання інформації, необхідної для забезпечення надійного кіберзахисту, аналізу ситуації в реальному часі і аудиту ІТ-продуктів для того, щоб робота уряду могла будуватися на технологіях, яким можна довіряти. Програма також сприяє посиленню зв′язків і співпраці між фахівцями з безпеки Microsoft і учасниками програми.

GSP включає програму безпеки програмного забезпечення (SecurityCooperationProgram, SCP) – це безоплатна ініціатива, яка забезпечує можливість уряду брати участь у спільних заходах безпеки з Microsoft для реагування на комп’ютерні інциденти та попередження наслідків кібератак. Мета SCP – допомогти урядам реагувати на загрози національній безпеці, економіці та громадській безпеці більш ефективно на основі спільних проектів та за допомогою обміну найновішою технічною інформацією.