Платформа Windows Holographic – для роботи в світі змішаної реальністі

Операційна система Windows 10 дозволяє не лише працювати з контентом за звичними гаджетами. Ця операційна система, яка вже встановлена на 300 млн пристроях у світі, дозволяє зняти бар’єри між віртуальним та реальним світом, змішавши їх в одне ціле. З Windows 10 комп’ютери стануть ще більш персональними, і з ними можна буде взаємодіяти максимально природно.

Сьогодні існує багато гаджетів, які дозволяють змішувати віртуальну та фізичну реальності. Це, наприклад, окуляри віртуальної реальності, в яких видно власні руки. Так можна працювати над цифровою 3D-моделлю, не використовуючи додаткових маніпуляторів. Гаджети наступного покоління дозволять також віртуально взаємодіяти з реальними предметами та навіть телепортуватися.

Ринок пристроїв віртуальної реальності, за оцінками експертів, до 2020 року складатиме 80 млн гаджетів на рік. Недолік у тому, що багато з таких апаратних та програмних рішень працюють окремо. Вони погано сумісні один з одним, надають різні інтерфейси, моделі роботи, периферію та контент. Більшість подібних гаджетів також не можуть переносити у віртуальну реальність людей, предмети та навколишнє середовище. Це ускладнює творчість та співпрацю. Подібне відбувається через брак розуміння людей, предметів та об’єктів, що вже вбудовано у Windows 10.

Microsoft випустила рішення Windows Holographic, яке можна встановити на гаджети будь-яких розмірів та призначення. Компанія вже запросила виробників створювати комп’ютери, дисплеї, аксесуари та девайси змішаної реальності. Windows Holographic відкриває для виробників нові бізнес-можливості, а розробники зможуть на цій платформі створювати утиліти, які працюватимуть на широкому колі гаджетів.

Віртуальну реальність у Windows 10 вже підтримали такі компанії, як Intel, AMD, Qualcomm, HTC, Acer, ASUS, CyberPowerPC, Dell, Falcon Northwest, HP, iBuyPower, Lenovo, MSI. Екосистема Windows Holographic продовжить розширюватися та приєднувати нових партнерів.

Windows: єдина платформа змішаної реальності

Рішення Windows Holographic, яке входить до складу Windows 10, надає такі ж можливості змішаної реальності, які доступні на Microsoft HoloLens. Цей програмний компонент надає голографічну оболонку, модель взаємодії, інтерфейси сприйняття, сервіс Xbox Live.

Як і при розробці планшетів Surface, розробка окулярів HoloLens мала на меті розширити кордони та створити нові можливості в екосистемі. Поставки Microsoft HoloLens розпочалися в березні, і покупці вже використовують їхній потенціал. Серед таких інноваторів – NASA, Volvo, Lowe’s та інші. При цьому всі голографічні програми створюються в моделі універсальних утиліт Universal Windows apps. Їх можна запускати на платформі Windows Holographic, і в магазині Windows Store вже доступні десятки розробок для неї в різних сферах – від садівництва та архітектури до моди та дронів.

Запрошуємо партнерів до змішаної реальності

Зацікавлені партнери можуть приєднатися до розробки нових рішень на сайті WinHec.com. На ньому можна дізнатися нову інформацію, а також зареєструватися на профільні конференції.