Сервіси Microsoft Cognitive Services: щоб комп’ютери стали зручнішими

Зараз комп’ютери, які є пасивними пристроями та слухаються команд користувачів, перетворюються на активних учасників. Подібне стане можливим завдяки прориву в машинному баченні, розпізнаванню мови тощо. Такі когнітивні технології називають штучним інтелектом, і хоча він далекий від людського, він все одно спрощує взаємодію з комп’ютерами.

Розвитком когнітивних технологій займаються у відділі Microsoft Cognitive Services. Його співробітники використовують великі масиви даних, щоб тренувати комп’ютери у порівнянні. Саме так функціонує машинне розпізнавання тексту, зображень тощо. При цьому доступність відносно потужних серверів у «хмарах» дозволяє виконувати складніші завдання.

Когнітивні технології активно розвиваються вже більше десяти років разом з інвестиціями в розпізнавання мови та її обробку. Microsoft продемонструвала подібні рішення на виставці CES 15 років тому:

Із того часу багато інновацій опинилися в споживацьких продуктах. Автоматизовані сервіси перекладу можуть майже миттєво конвертувати тексти з однієї мови в іншу. Skype Translator показав, що це можна робити в реальному часі. Розпізнавання мови дозволяє комп’ютерам розуміти та нагадувати, що користувач хотів, але забув прикріпити до електронного листа вкладення. Сама електронна пошта також стала простішою – алгоритми фільтрують спам та залишають лише необхідні послання. Пошуковики та онлайнові магазини також використовують машинне навчання для рекомендацій. Платіжні системи залучають когнітивні технології, щоб визначати потенційні шахрайські транзакції.

З машинним навчанням комп’ютери можуть виконувати більше функцій. Наприклад, компанії могли б краще обслуговувати своїх клієнтів. Але часто бізнес не має ресурсів для впровадження нових рішень. Компанії мають кілька варіантів: впроваджувати власний продукт, використати загальнодоступну бібліотеку або запровадити інструменти великих організацій. Перший варіант поганий тим, що не завжди вистачає ресурсів. Другий надає алгоритми, але вимагає їхнього розуміння для впровадження. Великі корпорації використовують такі інструменти, як Computational Network Toolkit (CNTK) від Microsoft Research, TensorFlow від Google та Torch від Facebook AI Research. Ці інструменти також необхідно розуміти.

Щоб допомогти розробникам будувати програми та сервіси, які працюють у людський спосіб – визначають, інтерпретують, аналізують дані, – у Microsoft створили службу Microsoft Cognitive Services. Вона є частиною пакету Cortana Intelligence Suite і зараз знаходиться в тестовому режимі. Із цією службою розробникам необхідно буде написати лише кілька рядків коду, щоб скористатися 20-річними напрацюваннями Microsoft у сфері штучного інтелекту. Microsoft Cognitive Services є сервісом, тому його не потрібно встановлювати на комп’ютері, оновлювати, тренувати. При цьому з ним можна користуватися технологіями машинного бачення, розпізнавання мови, інтелектуального пошуку тощо.

Приклад використання комп’ютерного бачення Computer Vision API

Користуватися сервісом Cognitive Services досить просто, що демонструє приклад впровадження комп’ютерного бачення Computer Vision APIs. Останнє можна використовувати для розпізнавання, класифікації та обрізання зображень.

Інструмент можна викликати напряму через інтерфейс API або використати клієнтську бібліотеку.

Аналіз зображення розкриває деякі деталі про нього. Після цього можна обрізати знімок за шириною та висотою, зберігши найцікавіші частини. При цьому система працює автоматично без втручання користувача.

Чого чекати в майбутньому

Поєднання когнітивних технологій з пристроями та сенсорами може створити нові способи взаємодії з речами. Наприклад, фахівці Microsoft Garage продемонстрували двері Facial Recognition Door. Вони сканують обличчя людей, які проходять повз, та визначають, чи мають вони право увійти до кімнати. Ці двері працюють під управлінням Windows 10 IoT, тому можна скористатися інтерфейсом розпізнавання облич Face API з програми, яка написана на Minnowboard Max.

Інтерес до когнітивних технологій зростає. Microsoft може допомогти розробникам створювати на їхній основі нові рішення.