Зустрічайте ботів Microsoft Academic: програми, які допоможуть рухати науку

Штучний інтелект робить сьогодні зручнішими всі сфери життя, з технічним прогресом включно. Завдяки інтелектуальним ботам від Microsoft Academic учені можуть менше часу витрачати на пошук матеріалів. Програми знаходитимуть необхідні статті, новини та дослідження, а науковці зможуть більше уваги приділити аналізу цих матеріалів.

Доступні на сайті Microsoft Academic пошукові інструменти аналізують не лише ключові слова. Вони також враховують контекст, у якому вказані фрази вживаються в наукових статтях.

Інтелектуальні боти не потребують відпочинку та сну, а також мають майже ідеальну пам’ять. Фахівці Microsoft уже навчили їх читати, класифікувати та помічати в реальному часі документи, які з’являються в інтернеті. Це дозволило отримати колекцію академічних знань під назвою Microsoft Academic Graph (MAG). Вона щотижня зростає на приблизно один мільйон нових статей.

Поки один набір програм збирає в інтернеті нові знання, інший аналізує наявні у MAG. Він шукає взаємозв’язки між публікаціями та визначає їхню важливість. Це дозволяє отримувати при пошуку потрібну інформацію.

Microsoft Academic заснований на роботах, які виконувалися для сервісів Microsoft Cognitive Services. Серед них – відкритий інтерфейс API, який надає розробникам семантичний пошук та можливості встановлення посилань. Такий семантичний пошук на основі штучного інтелекту також використовується в Cortana та Bing.

У Microsoft розуміють, що в науковому прогресі значну роль грає відкрита комунікація. Тому вона відкрила набір даних та алгоритми для загального доступу через сервіси Cognitive Services. Кожен зможе використати їх для проведення досліджень, залучивши сучасні інструменти через хмарні інтерфейси API. Завдяки цьому можна не хвилюватися щодо пересилання великих масивів даних по інтернету та управління кластером комп’ютерів для аналізу.

Наукова спільнота вже користується перевагою хмарних ресурсів та співпрацює над спільними даними і платформою для бенчмарків. Раніше цього року 81 команда взяла участь у змаганні WSDM Cup 2016, щоб розробити методи ранжирування журналів, разом із новими виданнями, які мають мало цитувань. Триває також конкурс KDD Cup 2016, який фокусується на пошуку важливості наукових установ. Перші результати вже опублікували, а решту 500 команд-учасників відкриють після завершення змагання в серпні.