В Україні створять перший мікровенчурний фонд на базі «розумних» контрактів

Використання нових технологій дозволить сторонам гарантувати угоду, не укладаючи паперовий договір

Компанії «Майкрософт Україна» та BlackBox Capital домовилися про запуск експериментального мікровенчурного фонду Block-chain.fund. Фонд буде інвестувати в реалізацію коротких інноваційних проектів терміном від 3 до 5 місяців. Підписання угод між сторонами буде здійснюватися напряму, з використанням технологій «розумних» контрактів на базі blockchain. Офіційна презентація концепції проекту та підписання Меморандуму між компаніями відбулися 2 червня у Fedoriv Hub.

Використання «розумних» контрактів дозволить знизити транзакційні витрати – сторонам не потрібно підписувати контракти, відкривати рахунки та витрачати час на процес документообігу. Так зменшується роль юристів й посередників – усі процеси відбуваються онлайн у відкритому доступі.

 «Часто великі компанії не бачать можливостей від впровадження нових технологій. Проект Block-chain.fund покликаний об’єднати корпорації та технологічні інновації, створивши ринок мікровенчурних фондів. Ці фонди будуть інвестувати в короткострокові інноваційні проекти, – каже Євген Саранцов, співзасновник проекту Block-chain.fund, керуючий партнер BlackBox Capital.Компанії зможуть подавати заявки на рішення проблем будь-якого масштабу, з якими вони вже стикаються від розробки нового дизайну логотипу до вирішення складних технологічних завдань. А будь-який бажаючий – автор ідеї, зможе запропонувати своє інноваційне рішення, яке допоможе цю проблему вирішити».

Все, що потрібно компаніям – поставити задачу, оцінити результат та викупити права на впровадження ідеї. У разі успішного пілотного проекту, компанія, яка знайшла відповідну ідею, проводить мікроексперімент із впровадженню ідеї та гарантує оплату винагороди автору й масштабування обраної ідеї в рамках всієї компанії.

 «Для стартапів це буде гарною можливістю заробити свій перший капітал, перевірити затребуваність своєї ідеї та реалізувати її, отримавши інвестиції на пілотний запуск проекту в компанії, – розповідає Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна». – Компанія «Майкрософт Україна» готова підтримувати цікаві ідеї, нові сценарії використання і впровадження існуючих технологій для українських компаній. Можливість запропонувати проект буде у всіх».

Експериментальний проект Block-chain.fund почне свою роботу вже влітку, а перші інновації в українських компаніях будуть впроваджені до кінця 2016 року за підтримки та на базі технологій Microsoft.