Безпечна хмара: у 2018 році служби безпеки половини великих компаній світу працюватимуть на хмарних сервісах

Лише 5% помилок у сфері онлайн-безпеки будуть спричинені несправностями хмарних служб

У 2018 році 50% компаній з більш ніж тисячею працівників будуть використовувати хмарні служби безпеки. Такі дані дослідженні аналітичної компанії Gartner були озвучені на заході, присвяченому міжнародному Дню захисту персональних даних та організованому компанією «Майкрософт Україна», який відбувся 10 лютого. Подія зібрала представників бізнесу та уряду, які обговорили, як компаніям захистити свою  інформацію, використовуючи сучасні технології.

Учасники у своїх виступах підкреслили, що разом з ростом кількості під’єднаних до інтернету пристроїв та хмарних технологій, зростає і об’єм персональних даних, який ці пристрої та технології використовують.

«За даними Gartner, у 2020 році, віртуальні персональні асистенти будуть залучені у 40% мобільних операцій. Замість того, щоб використовувати застосунки напряму, ми будемо покладатися на віртуальних персональних асистентів, які будуть передбачати наші потреби, будувати довіру та діяти самостійно від нашого імені. – розповідає директор Департаменту інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Олена Мініч. Беручи це до уваги, можемо сказати, що вже через 5 років персональні дані будуть задіяні скрізь, де це буде можливо».

За словами учасників зустрічі, великі хмарні провайдери сьогодні можуть пропонувати значну безпеку персональних даних, адже їх сервіси підлягають міжнародній стандартизації та підпорядковуються міжнародному законодавству у сфері персональних даних. Тому бізнес може успішно впроваджувати свою політику захисту даних, використовуючи хмарні сервіси.

«Персональні дані – це важливий актив будь-якої компанії, – говорить Надія Васильєва, генеральний директор «Майкрософт Україна». Ми це добре розуміємо, тому дотримуємось вимог чинного українського законодавства про захист персональних даних, а також співпрацюємо над його вдосконаленням із різними міжнародними та локальними асоціаціями». Надія Васильєва також нагадала, що у 2015 році Microsoft першою у світі отримала сертифікат ISO 27018 – міжнародний стандарт безпеки персональних даних у хмарах. Загалом, корпорація володіє більше 100 дата центрами у більш ніж 40 країнах світу.

Microsoft вже увосьме відзначає День захисту персональних даних (Data Privacy Day) для підвищення обізнаності бізнесу, уряду та користувачів. В Україні цей захід відбувається другий рік поспіль та збирає все більше зацікавлених осіб.