Нові тенденції в ІТ – доповнена реальність, мультиплатформність, хмарні сервіси

Найбільш перспективною сферою розробки залишається зростаючий ринок Інтернету речей

Майбутнє розробки – за пристроями доповненої реальності, хмарними сервісами, а також програмами, які працюють на будь-якому пристрої та платформі – таку думку висловили представники провідних світових ІТ-компаній на конференції для розробників DevDay 30 жовтня в Києві. Найбільш перспективним ринком у сфері інформаційних технологій розробники також назвали Інтернет речей, де, як очікується до 2020 року, кількість підключених до мережі розумних пристроїв складе 50 млрд.

На заході, організованому компанією «Майкрософт Україна», виступило 16 доповідачів з 6 різних країн. Форум відвідали більше 300 ІТ-спеціалістів, наймолодшому з яких всього 11 років, а до онлайн-трансляціі конференції приєднались більше 2000 людей.

«Майбутнє ІТ – за величезною кількістю підключених пристроїв для найрізноманітніших галузей застосування, – розповів на відкритті конференції Олександр Ложечкін, директор напрямку стратегічних технологій Microsoft у Центральній та Східній Європі. – Для досягнення успіху на глобальному ринку українським розробникам варто враховувати останні тенденції ринку».

Фахівці в області програмної розробки розповіли про нові тенденції у сфері програмування, а також про роботу з універсальною платформою Windows 10. Особливу увагу в рамках конференції експерти приділили мультиплатформності, тобто доступності та коректній роботі програми з будь-якого пристрою.

«Сьогодні люди користуються пристроями різних розмірів та роздільної здатності екрану. Завдяки сучасним універсальним платформам, таким як Windows 10, розробники можуть створювати єдині програми для цілого спектру пристроїв, коли елементи користувальницького інтерфейсу автоматично адаптуються до різних пристроїв», – зазначив Віктор Цикунов, директор департаменту стратегічних технологій «Майкрософт Україна».

Також на конференції були озвучені наступні дані різних досліджень: в Україні налічується майже 100 тис. розробників, і кількість представників цієї професії щорічно збільшується на 20%. Частка ІТ-індустрії складає майже 3% від ВВП України, та є однією з провідних експортних галузей економіки. За оцінками Світового банку, незабаром Україна може вийти на 6-е місце в світі за обсягом ІТ-експорту.

Конференція DevDay проходить другий рік поспіль та є одним з найбільших форумів для розробників в Україні. Матеріали конференції доступні на сайті www.devday.in.ua.