Microsoft та Яндекс оголосили про співпрацю

 

Корпорація Microsoft та компанія «Яндекс» оголосили про співпрацю, що передбачає надання Windows 10 з інтегрованим пошуком Яндекса

Корпорація Microsoft та компанія «Яндекс» оголосили про стратегічну співпрацю. Угода дозволить надати користувачам з України, Росії, Білорусі, Казахстану, Туреччини та низки інших країн можливості легкого оновлення до Windows 10 з кастомізованим пошуком Яндекса. Яндекс стане стартовою сторінкою та пошуком за замовчуванням, інтегрованим у браузери Microsoft – Microsoft Edge та Internet Explorer, – на пристроях, що працюють на платформі Windows 10.

Згідно з домовленостями між компаніями, на пристроях Windows 10 Microsoft запропонує звичний для користувачів із зазначених країн досвід роботи з браузером та пошуком за допомогою пошукового сервісу Яндекс. Нагадаємо, Windows 10 надається безкоштовно для всіх користувачів ліцензійних версій Windows 7 та Windows 8, які оновлять операційну систему протягом року з моменту виходу нової ОС.

Угода також передбачає, що Яндекс на спеціально створеній сторінці буде розповідати користувачам у країнах, на які поширюється дія угоди, про переваги Windows 10 і демонструвати її можливості. Також Яндекс на цій сторінці буде пропонувати завантажити та встановити офіційну версію операційної системи Windows 10.

«Ми залишаємося вірними принципу надання таких можливостей Windows 10, які можуть сподобатися будь-якому користувачеві у світі. Одним із шляхів досягнення цієї мети є надання сервісів, що враховують регіональну специфіку. Microsoft та Яндекс пов’язують давні плідні партнерські відносини. На сьогоднішній день пошук Яндекса вже інтегрований в нашу мобільну платформу Windows Phone на ринках цих країн. Тепер ми плануємо впровадити пошук Яндекса у всю екосистему Windows 10 в цьому регіоні», – підкреслив Террі Майерсон (Terry Myerson), виконавчий віце-президент підрозділу Windows і Devices корпорації Microsoft.

«Windows 10 вже довела успішність і продемонструвала величезний потенціал, багато в чому завдяки готовності Microsoft співпрацювати з сильними локальними розробниками, – говорить Аркадій Волож, генеральний директор «Яндекс».Нові домовленості – це закономірний розвиток давніх партнерських відносин, які доводять якість наших продуктів».

Також відповідно до угоди «Яндекс» запропонує користувачам універсальні Windows-програми для пошуку інформації, орієнтування та навігації, прослуховування музики.

Операційна система Windows 10 стала доступною по всьому світу з 29 липня 2015 року.