Зустрічайте Windows 10 – систему, яка оновить світ

Минулого року Microsoft оголосила про розробку операційної системи, яка повинна відкрити нову еру Windows. Вона мала об’єднати в собі весь цифровий світ та стати єдиною платформою для різних гаджетів, надати єдиний магазин та зручність користування – від великих телевізорів до крихітних комп’ютерів взагалі без екрана. Її розробка завершилася, і користувачі в усьому світі вже почали отримувати нову Windows 10.

У створенні останньої операційної системи Microsoft, яка вже доступна у 190 країнах світу, суттєво допомагали самі користувачі. У програмі тестування Windows Insiders взяли участь близько 5 мільйонів осіб. Разом з ними розробники відточували роботу ОС на різних гаджетах, зручність та ефективність програм Microsoft Edge, Cortana, Continuum та Windows Hello. Окрім цього, Windows 10 відкриє категорії пристроїв, які до того не існували, наприклад, голографічні окуляри Hololens та офісні інтерактивні телевізори Surface Hub.

Запуск Windows 10 став глобальним святом для її фанатів, адже ця система має оновити роботу та відпочинок у віртуальному світі. Microsoft також допоможе поліпшити справи у реальному світі пожертвуванням для якоїсь неприбуткової організації. Яка з наявних отримає гроші, вирішать самі користувачі – голосуйте за них у соцмережах, залишаючи теги #UpgradeYourWorld та #vote у Instagram, Facebook чи Twitter. Подробиці ініціативи Upgrade Your World дізнавайтеся на сайті.

Windows 10 – найкраща Windows

З Windows 10 звичні завдання користувачі зможуть виконувати швидше та зручніше. Це досягається завдяки чотирьом особливостям.

1. Операційна система швидко працює та має знайомий інтерфейс. У Windows 10 є звичне меню «Пуск», панель завдань, робочий стіл та «живі» плитки. ОС також сумісна із великою кількістю програмного та апаратного забезпечення. Безплатні оновлення підтримуватимуть Windows 10 в актуальному стані. Доступ до хмарного накопичувача OneDrive дозволить користуватися своїми файлами незалежно від наявного зараз пристрою.

2. Windows 10 буде найбільш захищеною операційною системою. Для цього вона матиме покращений захисник Windows Defender та Smart Screen, які перекриють шлях вірусам, зловмисному програмному забезпеченню та фішингу. Система Windows Hello замінить паролі на біометричну ідентифікацію.

3. Windows 10 стане ще більш персональною та продуктивною. Для цього вона підтримує голосовий та жестовий способи введення інформації, а також стилус. Система отримала нові мобільні версії Office Mobile, які вже доступні в магазині Windows Store. Ці програми орієнтовані на роботу з маленькими екранами та жестами. Настільна версія офісного пакету Office 2016 вийде вже скоро та запропонує розширений набір інструментів для роботи.

У новій ОС ще доступний віртуальний асистент Cortana, який спрощує пошук інформації. Вона також отримала нові способи відображення запущених програм Snap та Task View. У режимі Continuum можна переходити від одного пристрою до іншого, не перериваючи свою роботу.

4. Нове програмне забезпечення Windows 10, серед якого – браузер Microsoft Edge. Він розрахований на швидкий серфінг і дозволяє читати та писати на веб-сторінках. Центр розваг Xbox App дозволяє гратися та дивитися досягнення в іграх як на приставці Xbox, так і на Windows 10. Утиліта Companion Phone допоможе підключити до Windows смартфон на базі iOS, Android чи Windows phone. Нові програми Photos, Maps, Groove, Movies & TV пропонують більше можливостей для розваг та відпочинку.

 

Windows 10: найкраща для бізнесу

Відгуки мільйонів ІТ-професіоналів дозволили створити найоптимальнішу Windows для корпорацій. Вона має покращений захист від цифрових загроз, знайомий інтерфейс та постійні оновлення. Причому компанії можуть обирати, які компоненти ОС їм патчити, залежно від потреб співробітників.

Windows 10 містить корпоративні засоби безпеки, які замінюють звичні паролі та дозволяють запускати лише довірене програмне забезпечення. Нові інструменти управління спростять адміністрування парку пристроїв та зменшать затрати на це. Окрім цього, компанії зможуть скористатися перевагами «хмари» Azure.

Малий бізнес зможе безплатно перейти на Windows 10 із наявних ліцензійних Windows 7 та Windows 8.1s.

Програми у Windows 10

Разом із запуском нової ОС у Microsoft також оновили магазин програм Windows Store. У ньому буде ще простіше знайти платні та безоплатні ігри та програми, фільми, телешоу, музику тощо. До того ж працювати у Windows Store можна за допомогою голосових команд завдяки Cortana.

Увесь контент у Windows Store сертифікований Microsoft для більшої безпеки користувачів. Окрім звичних для власників Windows 8.1 програм на кшталт Netflix, Flipboard, Mint.com, Asphalt 8: Airborne, The Weather Channel, в оновленому магазині тепер можна знайти нові універсальні програми Universal Windows Apps. Серед них – Twitter, Minecraft: Windows 10 Edition beta, Hulu, iHeartRadio, USA Today, Candy Crush Saga, WeChat, QQ.

Розробники зможуть створювати програми для Windows 10 за допомогою інструментів Windows 10 SDK, які вже доступні.

Перехід на Windows 10

Нову операційну систему попередньо зарезервували мільйони користувачів. Вони будуть одними з перших, хто отримає Windows 10. Перехід на цю ОС не викличе складнощів у власників ліцензійних Windows 7 та Windows 8.1: коли нова ОС завантажиться на ПК, на панелі завдань з’явиться відповідне повідомлення.

Бізнес-користувачі зможуть почати розгортання Windows 10 у своїх робочих середовищах. Ті компанії, які використовують ліцензії volume licensing, можуть перейти на Windows 10 Enterprise та Windows 10 Education з 1 серпня. Версія Windows 10 IoT  уже доступна.

Отримати нову операційну систему можна також із новими пристроями від Lenovo, HP, Dell та Acer. Найближчими тижнями цей список поповниться, і в ньому будуть гаджети, які розроблені для використання функції Windows Hello. Загалом виробники апаратного обладнання зараз тестують понад 2000 моделей різних девайсів для роботи у Windows 10. Вони будуть доступними в магазинах пізніше цього року.

Учасники програми тестування Windows Insiders також можуть перейти на нову ОС. Ті, хто працює з версією номер 10240, уже її мають. Сама програма Windows Insider Program продовжить своє існування.