Технологія WearDrive збільшить автономність носимої електроніки за рахунок смартфонів

Дослідники Microsoft створили рішення, яке дозволить «розумним» годинникам, окулярам та фітнес-трекерам працювати значно довше без суттєвого прориву в ємності акумуляторів. Їхня технологія WearDrive використовує для цього кращого друга сучасної людини – смартфон.

Дослідники Microsoft Аніруд Бадам та Ранвір Чандра, які створили технологію WearDrive

Суть нового рішення полягає в перенесенні «важких» завдань, на які переважно і витрачається заряд акумулятора в носимій електроніці, на виконання смартфона. Трансфер відбувається бездротовим способом по Wi-Fi чи Bluetooth. На частку носимого гаджета припадають прості завдання, виконання яких не вимагає високої витрати заряду батареї.

Старший дослідник Microsoft Research Ранвір Чандра (Ranveer Chandra) каже, що багато акумуляторів для носимих гаджетів засновані на рішеннях, які раніше використовувалися для смартфонів для заощадження енергії. WearDrive використовує зовсім інший підхід, передаючи завдання на мобільник.

«Кожен думав використати вже наявні для мобільних пристроїв рішення, – каже Чандра. – Ми ж вважаємо, що це інша парадигма, це інший сценарій використання».

На відміну від телефона чи іншого портативного пристрою в кишені, носимі девайси створені для розміщення безпосередньо на тілі, що дозволяє їм збирати інформацію про користувача. Дослідник Microsoft Аніруд Бадам (Anirudh Badam) каже, що це створює певні проблеми при виборі акумулятора.

«Розмір батареї стає ще важливішим, – каже він. – Не можна використати більший акумулятор через те, що це додає ваги. Не можна використати більший акумулятор також з естетичних міркувань: на зап’ястку не так багато місця».

Дослідники вже перевірили ефективність WearDrive на смартфоні та сумісному носимому пристрої. Вона значно поліпшила продуктивність носимого гаджета та його енергоефективність. При цьому вона мінімально вплинула на автономність смартфона.

Система WearDrive розроблена так, що дозволяє носимому пристрою функціонувати без контакту з телефоном. Але коли смартфон опиниться на достатній відстані для бездротового зв’язку, технологія активується і почне працювати.

У браслеті Microsoft Band буде схоже на WearDrive рішення, яке самостійно створили розробники цього гаджета. Але творці Microsoft Band не відмовляються і від WearDrive, адже вона може відкрити шлях до подальших поліпшень.