Розваги на Windows 10: що запропонує система після інсталяції

Нова операційна система Microsoft вийде вже за кілька тижнів, і вона буде корисним помічником не лише в роботі. З нею можна також розважатися, до того ж багато відповідних програм будуть доступними одразу після переходу на Windows 10. А з часом їх можна доповнити сторонніми розробками, наприклад, грою Minecraft: Windows 10 Edition.

Одним із перших користувачі побачать оновлений розділ «Музика», в якому стало простіше прослуховувати улюблені пісні та який синхронізується з іншими пристроями. Наявний сервіс музики на ігровій приставці Xbox Music змінив свою назву на Groove, отримав кілька нових функцій, а його інтерфейс буде зручнішим для власників Windows 10. Окрім музичного розділу, на ігровій приставці також оновився хаб Xbox Video, який тепер називається Movies & TV і який також спростив доступ до контенту.

Groove

Початковий екран у Groove на Windows 10

Новий Groove надає зручніший інтерфейс для управління та прослуховування музики на Windows 10. Ця програма має прості меню та елементи керування, з якими зручно працювати як мишкою, так і пальцями. В останньому випадку Groove пропонує скористатися жестами, наприклад, щипком для масштабування. Щоб відкрити елементи управління плеєром, необхідно навести мишкою на іконку в «Панелі завдань». Правий клік запустить контекстне меню, в якому можна прикріпити альбом на стартовий екран. У Groove також можна додати персональності – змінити тему чи колір.

Доступ до музики можна отримати з будь-якого пристрою завдяки інтеграції з хмарним накопичувачем OneDrive. За наявності доступу до інтернету Groove зможе відтворювати навіть придбані в iTunes файли. Слухати свою музику можна буде на пристроях із Windows, Xbox, через інтернет та на смартфонах Android і iPhone.

З новим музичним центром можна буде також купувати музику в магазині Windows Store за допомогою сервісу Groove Music Pass. За $9,99 на місяць або $99 на рік можна отримувати повний доступ до музичного каталогу із 40 мільйонами треків та без реклами. Передплатники також зможуть створювати власні радіостанції з улюбленими піснями, альбомами та артистами. Користувачам дійсної передплати Xbox Music Pass не потрібно хвилюватися – вона автоматично перетвориться на Groove Music Pass.

Movies & TV

У Windows 10 переглядати відеоконтент буде зручніше завдяки утиліті Movies & TV, яка збирає його в одному місці. Ця програма оптимізована для керування за допомогою клавіатури та пальців, тому з нею можна працювати як на ПК, так і на планшетах.

Утиліта Movies & TV підтримує Windows Store, у якому можна купувати новинки кіно та випуски телешоу. Для простішого вибору в ньому є спеціальні пропозиції, знижки, персональні рекомендації тощо. Переглядати придбаний контент потім можна на будь-якому зручному гаджеті: пристроях із Windows 10, Xbox, в інтернеті. Причому між ними можна переключатися без відриву – програма почне відтворення там, де зупинилася.

Залишайте свої пропозиції

Багато із нововведень у Windows 10 з’явилися за побажаннями самих користувачів, які брали участь у програмі тестування Windows Insider. Саме вони першими отримають ці нові можливості. Решта споживачів зможе випробувати їх вже після виходу Windows 10 наприкінці цього липня. Програма Windows Insider продовжує діяти, і ви також можете залишати в ній свої пропозиції.