Як технології Microsoft беруть участь у виготовленні легендарних джипів

Сьогодні вимоги до виробництва автомобілів настільки великі, що без високих технологій не обійтися навіть під час випуску давно зарекомендованих моделей. Наприклад, таких, як Jeep Wrangler. Це один з найвідоміших автомобілів Chrysler, і зараз у концерні не уявляють, як його можна виробляти без ПЗ від Microsoft.

У США Jeep Wrangler виготовляється на заводі в Толедо – містечку в штаті Огайо. Усередині його корпусів мало людей – усіма процесами на підприємстві, від офісних приміщень до майстерень, керує інтелектуальна система на базі Windows.

Буфер обмена01

Один джип – кожні 82 секунди. Такий ритм витримують Windows і роботи

За словами головного директора підприємства в Толедо Джейка Ладусьє (Jake Ladouceur), виробництво автомобіля – складне завдання, адже потрібно відповідати стандартам якості. І з цим завданням успішно справляється одна з Windows-розробок KUKA Systems – компанії, яка займається впровадженням автоматизованих систем.

Ця фірма вже давно займається автоматизацією виробництв, її перший промисловий робот з’явився в 1973. А в 1996 році з’явився її заснований на ПК контролер, який вперше об’єднував механічну і софтову частини.

Для заводу в Toledo KUKA створила інтелектуальну систему на базі Windows Embedded і Microsoft SQL Server. З їх допомогою фабрика контролює 246 лінії роботів-збирачів, а також безліч другорядних гаджетів і внутрішньокорпоративну мережу. Роботи з’єднуються з 33 контролерами, які у свою чергу спілкуються з одним головним контролером на базі SQL Server під управлінням кластера Windows Server. Усього ж на фабриці під керуванням цих контролерів налічується близько 60 тис. пристроїв, таких як зварювальні апарати і герметизувальне обладнання.

За словами голови відділу досліджень і розвитку KUKA Robotics Corp. Міхаеля Хаага (Michael Haag), це завдання полегшили інструменти розробника і API. «Завдяки Windows ми маємо порівняно відкриту систему, яку можна налаштувати для сумісності з іншими IT-системами. Ми взяли мейнстрім-технологію, яку розробили для інших цілей, і використали її для автоматизації виробництва. Саме це ми і отримали від Windоws», – говорить Хааг.

Нововведення KUKA Robotics ще й у тому, що вони зуміли запустити Windows Embedded і Windows. NET Compact Framework на одному процесорі. Це дозволяє всьому рішенню працювати на одному персональному комп’ютері. Усі завдання управління, зі створенням та виконанням програм і діагностичних процесів включно, можна запустити безпосередньо на роботі з контрольної панелі з інтерфейсом на базі Windows.

Така компактна і продуктивна архітектура системи дозволяє їй швидко адаптуватися до змін у виробництві. Це дуже виручає Chrysler, оскільки концерн щодня переглядає замовлення на джипи Wrangler у восьми різних конфігураціях: з лівим або правим кермом, дво- або чотиридверний тощо. Сумарно 725 машин на день. Або, як каже Ладусьє: «Одна машина кожні 82 секунди». При такій швидкості виробництва немає часу міняти початкові програмні коди чи ризикувати впровадженням неперевірених рішень.

При цьому завод у Толедо працює 20 годин на день. Тому система, крім обробки замовлень Chrysler, додатково відслідковує технічний стан та зношеність самих роботів через веб-застосунок, розроблений у KUKA. Система в Toledo розвивається далі. Зараз KUKA працює над тим, щоб перемістити всі застосунки заводу в SharePoint для полегшення доступу до інформації.

Про використання Windows Embedded в автомобілебудуванні можна дізнатися також і в цій публікації. За допомогою цієї операційної системи Microsoft допомагає створювати автомобілі майбутнього компанії Ford та KIA.