Виробники ПК втілюють у життя "зелені" технології

ІТ-індустрія шукає нові підходи до скорочення свого впливу на навколишнє середовище, від живлення до упаковки.

Звичний для нас традиційний комп’ютер споживає більше енергії, ніж лампи розжарювання. Однак нові ПК, зокрема, ноутбуки та сучасні настільні комп’ютери, як правило, споживають значно менше. Тим не менш, вплив на навколишнє середовище комп’ютерів не закінчується лише енергією, яку він споживає під час своєї роботи. Цей вплив починається з моменту його виготовлення, визначається тими матеріалами, з яких він виготовлений і навіть упаковкою.

Ось чому сьогодні виробники розглядають цілий ряд способів, покликаних зменшити вплив і полегшити навантаження сучасних технологій на навколишнє середовище. ІТ-індустрія сьогодні постійно шукає способи зробити комп’ютери більш екологічними – від програмного забезпечення до схеми транспортування комплектуючих і самих ПК.

Екологічні технології починаються з екологічних компонентів. Протягом багатьох років виробники мікросхем були зосереджені на швидкості обробки даних за рахунок підвищення енергоефективності, проте в останнє десятиліття багато що змінилося. Останні кілька поколінь процесорів від AMD і Intel містять ефективні функції управління живленням, це дозволяє більш сучасним багатоядерним процесорам заощадити ще більше енергії, використовуючи тільки ядра, необхідні для поставленої задачі. Багато виробників ПК також удосконалили схеми живлення своїх комп’ютерів до стандарту “80 PLUS”, зробивши їх більш ефективними й ощадливими.

Програмне забезпечення також є важливою частиною політики зниження енергоспоживання. Функції управління живленням в Windows 7 працюють у поєднанні з комп’ютерним обладнанням і допомагають економити енергію. Вони дозволяють досягти ще більшої економії за допомогою управління режимом сну і настройками екрану. Компанія Microsoft також працює над поліпшенням цих функцій для Windows 8.

Інші області, в яких постійно ведеться робота по зменшенню впливу технологій на навколишнє середовище, це: виробничі процеси та обладнання, яке в ньому задіяно, матеріали та послуги, що використовуються при упаковці та доставки продуктів виробництва. Ті користувачі, які прагнуть придбати “зелений” комп’ютер, повинні розглянути варіанти покупки ПК від виробників і роздрібних торговців, які використовують у своїй діяльності екологічні програми упаковки та транспортування.

Цього року низка виробників представляє нові інноваційні комп’ютери, створені з турботою про довкілля, в тому числі ті, що отримали сертифікат EPEAT. Серед них ноутбуки Toshiba Portege Z835, Sony VAIO SA, Lenovo ThinkPad X1, а також настільні ПК HP Compaq 8200 Elite USDT і Fujitsu ESPRIMO E900 Series.