Настав час задуматися про те, як підготувати молодь до майбутнього

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі цього тижня було чимало дискусій, зосереджених навколо “Великої трансформації” (The Great Transformation) і того, як технології та інновації можуть покращити світ для майбутніх поколінь. Це життєво важливі питання. Нові покоління є нашим спільним майбутнім. Молоді люди будуть нашими лідерами, нашими лікарями, нашими вченими, нашими вчителями, новаторами і підприємцями.

Але сьогодні молодь стикається з величезними проблемами. І хоча конкретні проблеми відрізняються в різних куточках світу, зрозуміло, що фундаментальна проблема глобальна – це надання молоді можливості для всебічного розвитку. У той час, коли деякі молоді люди процвітають, інші потерпають через відсутність освіти або можливостей, які дозволять їм бути успішними.

Понад 100 мільйонів молодих людей у всьому світі не мають доступу до будь-якого освіти і понад 77 мільйонів молодих людей є безробітними. Рівень безробіття серед молоді вищий, ніж для будь-якої іншої вікової групи. В останні роки відбулися безпрецедентні зміни, від сплеску міжнародної торгівлі, що докорінно змінило світову економіку, до великих проривів у науці, які змінили весь наш спосіб життя. Технології були головною рушійною силою цих змін, і головною силою перетворень в кращу сторону економічної та соціальної сфери нашого життя. Але ці сили створили також і нові виклики і поставили перед нами нові питання.

У корпорації Microsoft завжди розглядали силу сучасних технологій як засіб реалізації людьми власного потенціалу. Саме тому за останні десять років корпорація зробила значні інвестиції в партнерство з урядами, некомерційними та іншими організаціями для вирішення питань розповсюдження цифрових технологій, забезпечення доступу людей до технологій і знань. Незважаючи на значний прогрес, який був досягнутий у цій галузі, сьогодні ще як мінімум один мільярд людей не мають доступу до інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Ясно і те, що в сучасних умовах вже не досить лише однієї доступу до технологій. Молодим людям необхідні нові навички, більш високий рівень освіти і реальна можливість працевлаштування.

Вирішення питання такої важливості і масштабу вимагає колективних зусиль урядів, бізнесу та некомерційної спільноти. Її рішення стало одним з найважливіших напрямків в діяльності для забезпечення майбутнього нашої молоді і, як наслідок, майбутнього нашої глобальної економіки і суспільства.

Корпорація Microsoft спрямовує свої програми, партнерські відносини та інвестиції на надання допомоги зі створення можливостей для молоді за допомогою технологій, навчання, підвищення освіченості, а також надання досвіду, який допоможе їй розкрити і реалізувати весь свій потенціал. Ці програми корпорація веде у взаємодії з організаціями та окремими ентузіастами в більш ніж 100 країнах.

У зустрічі в Давосі брав участь глава Microsoft Білл Гейтс, а також лідери, які представляють державні, приватні та некомерційні структури та молодіжні організації. Серед учасників були Ненсі Люблін (Nancy Lublin), генеральний директор DoSomething.org, Сьюзан Хокфілд (Susan Hockfield), президент Массачусетського технологічного інституту, а також Олів’є Вебер (Olivier Weber), президент PepsiCo в Південній і Центральній Америці і Карибському басейні.

Під час короткої зустрічі піднімалися питання ролі технологій, зміщення акцентів освітніх з навчальних закладів в сторону самоосвіти, різні підходи до реформування освіти, доступ до мікрофінансування.

Поза сумнівом, буде ще багато аналогічних дискусій в усьому світі, які призведуть до широкомасштабних заходів з надання сприяння молоді. У цьому питанні не може бути швидких способів вирішення проблеми, але найпершим кроком, який вже зроблений, є усвідомлення цієї проблеми, розуміння того, що в умовах складного економічного клімату ми повинні продовжувати інвестувати в довгостроковій перспективі, зокрема, в наше підростаюче покоління.