Microsoft та NASA об'єднуються для дослідження Марсу

Корпорація Microsoft разом із Національним управліннямСША з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA)створили сайт, за допомогою якого кожен інтернет-користувач може взяти участі удослідженні Марсу. Проект отримав назву «Be a Martian» (анг. «Будьмарсіанином»). Сайт є не лише дослідницьким онлайн-проектом. Це одночасно і захоплюючагра, й освітній ресурс.

На сторінках «Be a Martian» доступні фотографії червоноїпланети. У тому числі є й ті, які раніше не були доступні публіці. Фото,опубліковані на сайті, були зняті починаючи з 60-х років 20-го століття по нашчас.

Зареєстровані насайті користувачі можуть взяти участь в дослідженні Марсу. Багато етапівдослідження виконані у вигляді змагань, наприклад, одне із питань,запропонованих для вирішення користувачам – підрахувати кількість кратерів, щознаходяться на поверхні Марсу.

Марк Мерк’юрі(Marc Mercuri), директор Microsoft з інновацій, зазначає, що «ігровий підхіддає змогу вирішити відразу декілька завдань – відвідувачі сайту, вивчаючи нові длясебе речі, водночас допомагають в дослідженнях NASA». На сайті «Be a Martian»Microsoft разом з NASA використовують систему краудсорсингу для роботи наднауковими даними. Ця система передбачає використання праці непрофесіоналів, вцьому випадку – при аналізі та дослідженні планети Марс. Концепція краудсорсингу,запропонована на сайті «Be a Martian», об’єднує освітні й наукові цілі, томувона є особливо цікавою і звичайним користувачам, і вченим.

У межах гри насайті «Be a Martian» учасники сервісу можуть задавати питання експертам, одержуватидоступ до відеороликів і дізнаватися про методики дослідження планети. В планахавторів проекту – створення спеціального навчального розділу – «класноїкімнати», призначеної для школярів.

Сайт «Be aMartian» створений із використанням платформи хмарних обчислень Windows Azure таз використанням інструментів Silverlight. Проект «Be a Martian» можна назватиодним з перших вдалих прикладів роботи платформи Windows Azure. Комп’ютернаобробка даних за допомогою платформи Windows Azure здійснюється у датацентрахкорпорації Microsoft, розташованих у всьому світі. Ця «хмарна» платформадозволить розв’язати завдання обробки великих обсягів даних.