BSA звернулася з відкритим листом до Президента України

Організація просить активізувати роботу державних органів, відповідальних за боротьбу з піратством, проводити більше перевірок та запровадити статистичну звітність про порушення авторських прав на програмне забезпечення

 

Президенту України

ЮЩЕНКУ В.А

Вельмишановний пане Президент!

Міжнародний Альянс виробників програмного забезпечення (Business Software Alliance) засвідчує Вам свою глибоку повагу й звертається з проханням звернути особливу увагу на надзвичайно гостру і актуальну для країни проблему комп’ютерного піратства.

Згідно з результатами останнього дослідження відомої аналітичної компанії IDC, Україна входить до 15 країн світу з найвищим рівнем використання неліцензійних комп’ютерних програм. Особливу занепокоєність у цьому зв’язку викликає тривожна динаміка зросту даного показника до 84%, у той час як в більшості країн світу спостерігається його суттєве падіння (наприклад, в Росії він знизився на 5% та склав 68%, а в Польщі на 1% – 56%).

Поряд із загальним покращанням ситуації у цій сфері в Європі, негативна тенденція в Україні, на наш погляд, не сприяє притоку іноземних інвестицій, динамічному розвитку локальної ІТ-індустрії, створенню нових робочих місць, а також надходженню податків та інших обов’язкових платежів до державного бюджету.

Вступ України до Всесвітньої Організації Торгівлі та підготовка до чемпіонату з футболу «Євро-2012» вимагають більш рішучих кроків з попередження та протидії правопорушенням зазначеної категорії.

Головною частиною цієї проблеми є широке використання програмних продуктів підприємствами, установами, організаціями та суб’єктами підприємницької діяльності з порушенням прав компаній-правовласників.

Правозастосовна практика останніх років свідчить про притягнення до відповідальності за вчинення таких порушень лише дрібних продавців дисків чи приватних підприємців, у той час як великі й навіть середні підприємства залишаються недоступними для правоохоронних органів.

Такі ринки як «Петрівка» (м. Київ), «Маяк» (м. Донецьк), «7-й кілометр» (м. Одеса) були й залишаються центрами неприкритої реалізації контрафактного програмного забезпечення.

Не останнє місце у цьому ланцюжку займають й масові розміщення неліцензійних комп’ютерних програм на українських Інтернет-ресурсах, робота з припинення діяльності яких ведеться вкрай пасивно.

Беручи до уваги викладене, просимо Вашого сприяння, шановний пане Президент, в активізації роботи відповідних державних органів з протидії порушенням авторських прав на комп’ютерні програми. Зокрема, просимо Вас посприяти у збільшенні кількості перевірок, спрямованих на додержання авторських прав господарськими структурами, а також запровадити форму статистичної звітності за виявленими порушеннями прав інтелектуальної власності на комп’ютерні програми.

З нашого боку висловлюємо свою готовність у наданні юридичної, інформаційної та експертної підтримки цієї діяльності.

Користуючись нагодою, дозвольте подякувати Вам за глибоке розуміння даної проблеми й висловити надію на нашу подальшу плідну співпрацю.

Й на останок, дозвольте поінформувати Вас про щирі бажання BSA допомогти Україні винайти необхідні ресурси для тренування і навчання кращій міжнародній практиці з захисту авторських прав працівників українських правоохоронних підрозділів, органів прокуратури і суддів. BSA готовий сприяти в отримані відповідних ресурсів на зазначену ініціативу, у тому числі через Європейський Союз.

З повагою,

Директор BSA по Центральній та Східній Європі

Георг Херннлебен

 

Про BSA

Альянс ділового програмного забезпечення Business Software Alliance – це передова організація, що займається впровадженням безпечного та легального цифрового світу. BSA це голос світової індустрії комерційного програмного забезпечення та її партнерів-виробників техніки на світових ринках та у відносинах з урядами. Члени BSA представляють індустрію, що найбільш активно розвивається у всьому світі. Програми BSA плекають технологічні інновації через освіту та політичні ініціативи що впроваджують захист авторського права, цифрову безпеку, електронну комерцію. До членів BSA входять Adobe, Apple, Autodesk, Avid, Bentley Systems, Borland, CA, Cadence Design Systems, Cisco Systems, CNC Software/Mastercam, Corel, Cyberlink, Dassault Systemes SolidWorks Corporation, Dell, EMC, HP, IBM, Intel, McAfee, Microsoft, Monotype
Imaging, PTC, Quark, Quest Software, SAP, Siemens, Sybase, Symantec, Synopsys, and The MathWorks.

Можна скачати PDF-версію листа