«ОБОЗ.ua» – ще одна перемога Microsoft Bing

Пошукові сервіси інтернет-порталу «ОБОЗ.ua» розвиватимутьсяна основі Microsoft Bing

Популярний український інтернет-портал «ОБОЗ.ua»почав використовувати для пошуку нові технології Bing від Microsoft. Потенціал функціональних можливостей Bing та легкість їхньої адаптації під технічніта бізнес-вимоги стали основними аргументами на користь вибору технологійMicrosoft.

«Співробітництво в галузі Інтернет-сервісів із Microsoft для нас є дужевигідним. Останніми роками Microsoft активно інвестує в Інтернет-технології і готовийділитися напрацюваннями з партнерами. Bing стрімко змінює ситуацію на міжнародномуринку пошуку, і Україна, я впевнений, не стане винятком. Зробивши і ставку на Bing зараз, мивипередимо багатьох конкурентів завтра», – заявив Альберт Фельдман, шеф-редактор холдингу «ОБОЗ.ua».

Пошукова видача «ОБОЗ.ua» настроєна таким чином, щоб у першу чергу видаватипосилання на власні ресурси. На сторінці з результатами пошуку демонструються лишепрямі рекламні банери, контрольовані «ОБОЗ.ua», що дає можливість отриматидодатковий дохів від контекстної банерної реклами. За словами представників«ОБОЗ.ua», дуже вдало реалізований і пошук зображень та відео – попереднійперегляд, який видається майже блискавично, дозволяє відвідувачам швидкооцінити, наскільки знайдена інформація відповідає їхньому запиту.

Ярослав Попов, менеджер ізрозвитку бізнесу компанії SoftServe, яка здійснювала консультаційну допомогу та підтримку з впровадженнясервісів Bing у «ОБОЗ.ua», відзначає: «Програмний інтерфейс (API), який надає Bing, дуже зручнийу використанні і в ньому закладені хороші можливості. Веб-майстри зможутьшвидко та з максимальним результатом адаптувати пошук Bing під особливості своїх сайтів. У проекті з«ОБОЗ.ua» ми за короткий термін реалізували наявну зараз функціональність тастворили базу для майбутнього розвитку проекту. Впевнений, що гнучкістьнастроювання та величезний функціональний потенціал привернуть багатьох Інтернет-професіоналіві звичайних користувачів під знамена Bing».

На даний момент найповніше функціональність Bing реалізована в країнах Північної Америки,однак вже у недалекому майбутньому основні конкурентні переваги пошуку будутьдоступними в Україні. Саме ці потенційні можливості стали одним з вирішальнихфакторів вибору «ОБОЗ.ua» технологій Microsoft:

1) Семантичний пошук.Завдяки здатності Bing розуміти зміст зв’язків між словами, користувачіотримають шуканий результат за меншу кількість кліків.

2) Пошук зображень та відео. Реалізований у Bing пошук зображень та відео інтуїтивно зрозумілийкористувачам.

3) Bing – інструмент для прийняття рішень. Нові підходи Bing пропонують користувачам знайти відповідіна питання, а не простий набір посилань.

Нові функціональні можливості пошуку Bing від Microsoft вже реалізовано на порталі«ОБОЗ.ua»:

1) Переклад результатів пошуку з однієї з найпоширеніших мов світу на російську або українську (підтримкаукраїнської мови з’явиться наприкінці жовтня).

2) Перевірка пошукових запитів на орфографічні помилки. Поки що працює англійською мовою,незабаром її буде локалізовано українською та російською.

3) Список найпопулярніших запитів, пов’язаних із шуканою фразою.

«Сьогодні Bing – мабуть, найперспективніша технологія пошуку вІнтернеті, яка завойовує все більше прихильників по всьому світу завдяки своїмінноваціям та зручності використання. Зараз ведеться активна робота злокалізації новітніх функцій, і незабаром українці зможуть оцінити всі перевагитехнологій пошуку Bing», – підкреслює Олександр Орєхов, директор департаменту стратегічних технологій«Майкрософт Україна».

Оновлений пошук працює за адресою http://search.oboz.ua.

Інструменти настроювання Bing для веб-майстрів доступні за посиланням www.bing.com/webmaster та в бібліотеці MSDN(англійською мовою).


Матеріали в форматі Microsoft Word:

Прес-реліз українською та російською мовами.