У День Знань школярі освоювали безпечний Інтернет на Майдані

Популярні музиканти за підтримки «Онляндії»провели благодійний концерт для близько 5000 школярів, які зібралися накиївському Майдані

1 вересня 2009 тисячі учнів зібралися дляпродовження святкування Дня Знань на Майдані, де Коаліція за безпеку дітей в Інтернеті організувала святковий концерт за участю популярнихмузикантів – Марка Савіна, груп «Chicos de la Fiesta» та «Антитіла». Своїмивиступами артисти викликали у молоді бурю емоцій, змусивши підспівувати всіхтих, хто зібрався. Але головною метою їхнього виступу став заклик до свідомоговикористання Інтернету.

Музиканти не з чуток знають про проблеми безпекимолоді в онлайні, тому підтримують Коаліцію безкоштовно. Тарас Тополя, лідер групи «Антитіла»: «Я, людина, яка народилась увік Інтернету, є активним юзером, і дуже часто зіштовхуюся із ситуацією, колитиснеш на посилання, а там вилазять речі, які абсолютно деструктивно впливаютьна психіку молодих людей, скажімо, одинадцяти, дванадцяти або тринадцяти років.І тому, думаю, правильно роблять Microsoft і Коаліція – розповідають, проводятьякісь активні програми, щоб навчити дітей правильно користуватися Інтернетом,застерегти від того, куди не потрібно заходити, що не потрібно робити в«павутині», аби не мати потім проблем. Ми виступаємо тут, тому що нас це турбуєй цікавить, ми не можемо залишитися осторонь».

За допомогою волонтерів Коаліції зірки розповілимолоді про те, яку користь приносить Інтернет, які таїть небезпеки, як уникнутизагроз під час спілкування онлайн та як захистити свої персональні дані відзловмисників. Також вони запросили відвідати безпечну веб-країну «Онляндію», де в доступній формі розказанопро питання безпеки в Інтернеті, і де можна завести скриньку на першому вУкраїні безпечному поштовому сервісі для дітей.

Від імені Коаліції перед молоддю, яка зібраласяна Майдані, виступив Дмитро Шимків,генеральний директор компанії «Майкрософт Україна»: «Друзі, сьогодні – ДеньЗнань, і всі ми знаємо, що Інтернет – це важливе джерело інформації, задопомогою якого можна ці знання одержати й використовувати собі на благо. Алене менш важливо розуміти, що в Інтернеті також повно небезпек, які звіртуальних можуть перетворитися в цілком реальні. Зрозуміти це й захиститисебе допоможуть знання, які можна одержати на порталі «Онляндія».

Концерт на підтримку безпечного Інтернетувідбувся на Майдані Незалежності з 15 до 18 годин 1 вересня, адокладний фотозвіт про подію знаходиться у вільному доступі за цієюадресою.

Про Коаліцію за безпеку дітей в Інтернеті

Коаліція заснована компанією «Майкрософт Україна»в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції єнеурядові організації Всеукраїнська мережа протидії комерційній сексуальнійексплуатації дітей (член міжнародної організації ЕКПАТ), Міжнародна ШколаРівних Можливостей, Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації тавикрадень, Міжнародна організація з міграції, Інститут інформаційногосуспільства, Інтернет Асоціація України, проект «Відкритий світ інформаційнихтехнологій» (IDEA), Американська Торгівельна Палата в Україні, Міністерствовнутрішніх справ України, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спортуУкраїни, компанії «Майкрософт Україна», «Хьюлетт-Пакард», «Воля»,телекомунікаційна група Vega, комунікаційна група ESGroup, life:), «WM TransferLtd» (платіжна система WebMoney), «Укртелеком» (торгова марка «ОГО!»),видавництво «Едіпрес Україна» та відомий музикант і громадський діяч СвятославВакарчук.

Коаліція займається впровадженням програми«Безпека дітей в Інтернеті», що включає цілий ряд заходів, спрямованих нанавчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користуванняІнтернетом, а також на створення відповідного законодавчого та нормативногосередовища.


Матеріали в форматі Microsoft Word:

Прес-реліз українською та російською мовами.


Оновлення від 4.09.2009 посилання на деякі публікації про концерт Онляндії в Інтернеті:

STARS @ GLAVRED
Рынки&Бизнес
ХайВей
Times.ua
Громадський Простiр
МОЛОДЕЖНАЯ ПРАВДА