Львів’яни зможуть спілкуватися з владою, не виходячи з дому

Провідні IT-компанії допоможуть Львову реалізувати амбітний проект «Електронне урядування — відкрита влада мешканцям Львова».

 

16 червня 2009 року міський голова Львова Андрій Садовий провів зустріч із керівником компанії Microsoft-Україна Дмитром Шимківим. У рамках зустрічі відбулася презентація проекту «Електронне урядування — відкрита влада мешканцям Львова», який на основі технологій Microsoft реалізовує Львівська міська рада спільно із IT-компанією Eleks Software.

 

«Е-урядування — відкрита влада для мешканців Львова» — це один із перших і, мабуть, найбільш масштабних фахових проектів запровадження електронного урядування серед міських рад українських міст.

 

Електронне урядування — це впровадження у роботу органів державного управління та місцевого самоврядування інформаційних технологій. Завдяки цьому робота державних структур стає прозорішою та ефективнішою. Зокрема, впровадження е-урядування передбачає можливість доступу мешканців до посадовців через Інтернет.

 

Модернізація роботи міської ради за допомогою ІТ дозволить реалізувати безліч сценаріїв ефективної взаємодії мешканців та мерії. Наприклад, подавши документи у міську раду, мешканець отримує відповідний номер, за яким через сайт міської ради він зможе відслідкувати, хто розглядає його звернення і коли має надійти відповідь. Також мерія планує запровадити он-лайн-консультування мешканців та можливість подання звернення через Інтернет. Це допоможе набагато швидше опрацьовувати запити та звернення і зробить взаємини міськради та мешканців набагато прозорішими.

 

Проект має декілька ключових точок:

         створення внутрішнього порталу Львівської міської ради;

         запровадження електронного документообігу, який забезпечить ефективність роботи посадовців та швидке опрацювання документів;

         створення якісного центру обслуговування мешканців за європейськими стандартами;

         запровадження якісної роботи дзвінкового центру, який забезпечить швидке реагування на телефонні скарги мешканців у режимі 24/7.

 

Як зазначив Андрій Садовий, електронне урядування для Львова — це єдиний шлях, яким можна досягнути успіху.

«Ми можемо планувати багато стратегічних проектів, але якщо ми не будемо мати якісної внутрішньої системи управління, обміну інформацією, внутрішньої комунікації — ми нічого не зможемо реалізувати. Е-урядування можна порівняти із двигуном автомобіля. Автомоб
іль може мати прекрасний вигляд, але він не буде їздити, якщо не буде якісно працювати двигун».

Андрій Садовий

міський голова Львова

 

Для мешканців у перспективі е-урядування передбачає подання звернення он-лайн, відслідковування руху своєї заяви он-лайн, перегляд стану оплати житлово-комунальних послуг.

«Уряди та муніципалітети в усьому світі стоять перед необхідністю більш ефективно надавати послуги населенню і використовують для цього інформаційні технології. Приємно бачити, що і Львівська міська рада впроваджує електронне урядування, прагнучи працювати ефективніше та прозоріше. Ми розробили низку спеціальних платформ, щоб допомогти державному секторові у таких ключових сферах як охорона здоров’я та освіта, і готові залучати наш міжнародний досвід, щоб допомогти українській владі бути більш ефективною».

Дмитро Шимків

генеральний директор «Майкрософт Україна»

 

«Настав час, коли всі ми повинні зрозуміти, що електронне урядування — це необхідність. Спеціалісти нашої компанії готові застосувати свій досвід створення системи для електронного урядування у Великій Британії для рідного міста».

Олексій Скрипник

директор компанії Eleks SOFTWARE

 

Про компанію ELEKS Software

ELEKS Software — одна з найбільших ІТ компаній в Україні з головним офісом у Львові. Заснована у 1991 році, сьогодні компанія налічує понад 320 працівників і надає послуги клієнтам зі всього світу. ELEKS Software має чотири центри розробки програмного забезпечення в Україні та представницький офіс у США.

 

Компанія має статус Золотого партнера компанії Microsoft, бізнес-партнера IBM та технологічного партнера Borland. Протягом більше ніж 17 років діяльності компанією ELEKS Software виконано понад 300 проектів для майже 90 клієнтів в цілому світі. Клієнтами фірми у різний час були: Eagle Investment Systems Corp., (Mellon Financial Group), США; Symantec, Ірландія; Уряд Джерсі, Великобританія; Power Systems Research, США; Медичний центр «Інтерсоно», Україна;тощо.

 

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

 

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

 

Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

 

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.