Комп’ютерні знання допомагають працевлаштуватися

У Києві відбувся круглий стіл, присвячений ролі комп’ютерної грамотності для успішного працевлаштування в період економічних трансформацій

 

13 травня 2009 року компанія «Майкрософт Україна» та громадська неприбуткова організація PH International в рамках проекту «Відкритий світ інформаційних технологій IDEA» провели круглий стіл на тему «Подолання проблем працевлаштування з допомогою комп’ютерних знань».

 

Економічна рецесія радикально змінила ситуацію на ринку праці і кількість зареєстрованих безробітних в Україні останнім часом зросла до рекордної позначки за останні 17 років. При цьому, офіційні дані не включають людей у неоплачуваних відпустках та працівників з частковою зайнятістю – на неповний робочий день. Одночасно, значно скоротилась кількість вакансій та зросли вимоги працедавців до працівників з точки зору професійного рівня, досвіду роботи та додаткових вмінь. «Криза забрала невеликий, так званий «жировий прошарок» персоналу та дозволила поглянути на співробітників як на «універсальних солдат», котрі повинні володіти широким спектром вмінь, в першу чергу – бути обізнаними з роботою на комп’ютері», – відзначає Тамара Перескокова, директор з персоналу компанії «Слобожанська будівна кераміка».

 

За словами Наталії Шевченко, заступника начальника управління організації надання соціальних послуг Державної служби зайнятості, на ринку існує потреба в спеціалістах, котрі знайомі з новими інформаційними технологіями та здатні ефективно їх використовувати при вирішенні професійних завдань. «Комп’ютерна освіченість підвищує задіяність та мобільність людини на сучасному ринку праці. У 2008 році ми провели близько 9 тис. семінарів у регіональних центрах зайнятості, в котрих взяли участь понад 100 тис. людей, а цього року ми плануємо збільшити їх кількість», – говорить  Наталія Шевченко.

 

На даний момент 648 державних регіональних центрів зайнятості, де організовані курси з основ комп’ютерної грамотності, не можуть охопити усіх охочих їх відвідати. Дуже часто можливість навчатися на курсах мають лише ті кандидати, котрі надають підтвердження від працедавця про гарантоване працевлаштування після закінчення навчання. Сучасна академічна освіта не встигає за реаліями у сфері інформаційних технологій та вимогами ринку праці. Молоді спеціалісти не володіють необхідними практичними вміннями і змушені додатково підвищувати свій професійний рівень. «Працедавці розраховують на те, що молодь знайома з комп’ютером. Здебільшого, виявляється, що багато молодих спеціалістів мають лише теоретичні знання та зовсім не мають практичного досвіду», – говорить Артур Кочарян, координатор Конотопського Навчального Центру IDEA. В результаті, підвищення комп’ютерної грамотності населення стало проблемою, котра потребує негайного вирішення з боку всіх зацікавлених сторін – державного сектору, бізнесу та суспільства в цілому.

 

Саме з цією метою в рамках програми «Світ безмежних можливостей» компанія «Майкрософт Україна» спільно з неприбутковою організацією PH International реалізують в Україні спільну програму «Відк
ритий світ інформаційних технологій
IDEA». Проект охоплює мережу з 13 навчальних центрів в різних регіонах України. Їх мета – проведення тренінгів з інформаційних технологій для вдосконалення комп’ютерних вмінь. Навчальні центри надають можливість жителям регіонів отримати нові знання і, таким чином, підвищити свій рівень життя.

 

У першу чергу проект орієнтується на громадян, котрі перебувають в скрутному соціально-економічному становищі – безробітних, малозабезпечених, людей з інвалідністю, жертв насилля чи торгівлі людьми, літніх людей, а також соціально неадаптовану молодь. «Вже понад 10 тис. громадян пройшли курс навчання в проекті IDEA. З них майже 40% змогли з допомогою нових знань зберегти робоче місце, отримати додатковий прибуток, поліпшити умови праці, отримати підвищення, перейти на іншу роботу чи започаткувати власну справу», – зазначає Яна Курченко, директор проекту IDEA в Україні.

 

«Такі центри як IDEA відіграють значну роль для економічного чи соціального розвитку України. Україні потрібен масовий ефект і нашою метою є підвищення рівня проникнення інформаційних технологій до 45-50%. Збільшення загальної кількості людей, котрі володіють комп’ютерними знаннями, зробить конкурентоздатною не лише Україну в цілому, а й допоможе покращити ситуацію в регіонах», – сказав Микола Михайлов, генеральний директор Інтернет-порталу Rabota.ua.

 

Учасники круглого столу також відзначили провідну роль комп’ютерної грамотності населення в економічному та соціальному розвитку суспільства в цілому.

 

Згідно з дослідженням «Інформаційно-комунікаційні технології як каталізатор розвитку під час рецесії», проведеного Світовим економічним форумом, країни з сильною та стабільною економікою – ті, в котрих високий рівень комп’ютерної грамотності та впровадження інновацій. За результатами дослідження Україна знаходиться на 62 місці за рівнем проникнення інформаційних технологій в інфраструктурні рішення, бізнес та державні структури, і такі країни як, наприклад, Данія та Швеція, значно випереджають її.

 

«Якщо вже зараз ми не створимо умов для підвищення рівня комп’ютерних знань населення, в першу чергу наших дітей, ми ризикуємо через 15-20 років опинитися в ситуації, коли рівень проникнення ІТ так і залишиться на низькому рівні, і Україна не буде конкурентоздатною на міжнародному ринку», – зазначив Володимир Чайковський, директор по роботі з державними органами компанії «Майкрософт Україна».

 

Дослідження компанії Gartner, Inc. показали, що комп’ютерні знання є одним із ключових умов конкурентоспроможної економіки, а їх відсутність знецінює інвестиції в інфраструктуру та нові технології, піддаючи загрозі економічний розвиток країни.

 

«Побудувати економіку знань можливо лише тоді, коли
держава, бізнес та громадські організації об’єднаються заради підвищення комп’ютерної освіченості населення. Таке згуртування допоможе розв’язати проблему безробіття під час економічного спаду і створить надійну основу для побудови інноваційної економіки, котра відкриває для України нові економічні можливості», – підсумував Дмитро Шимків, генеральний директор компанії «Майкрософт Україна».

 

Про організацію PH International

Заснована в 1985 році, неприбуткова організація PH International (Пі Ейч Інтернешнл ) володіє значним досвідом у проведенні міжнародних програм з навчання та обміну, направлених на розвиток та процвітання регіональних общин. Почавши з програм обміну між вищими навчальними закладами США і СРСР, PH International згодом реалізувала ряд важливих для розвитку суспільства програм і проектів – у сфері культури, освіти, захисту навколишнього середовища, співробітництва професійних об’єднань різних країн, обміну співробітників правоохоронних органів та ін. З 2006 року PH International адмініструє проект «Відкритий світ інформаційних технологій» (Information Dissemination and Equal Access, IDEA). Детальніше про українські програми PH International можна довідатися на веб-сайті організації www.phint.org/ukr.

 

Про програму Microsoft Unlimited Potential

Програма Microsoft Unlimited Potential (Світ безмежних можливостей) розширює та доповнює зусилля корпорації щодо створення можливостей для стійкого соціального та економічного розвитку більше ніж 5 млрд людей по всьому світу, які сьогодня не мають доступу до сучасних технологій. Додаткову інформацію о проектах програми Microsoft Unlimited Potential в Україні можна знайти на сайті http://www.microsoft.com/Ukraine/SocialProjects/GlobalCitizenship/abilities.mspx.

 

Про корпорацію Microsoft

Заснована у 1975 році корпорація Microsoft є визнаним світовим лідером у галузі розробки програмного забезпечення, а також у наданні послуг та рішень, які допомагають людям та компаніям повністю реалізувати свій потенціал.

З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

Додаткову інформацію про компанію та продукти Майкрософт можна знайти на веб-серверах Microsoft: www.microsoft.ua.

Microsoft® є товарним знаком Microsoft Corporation, що охороняється в США і/або інших країнах. Інші назви продуктів і компаній, що згадуються в даному документі, можуть бути товарними знаками відповідних власників.


Прес-реліз українською та російською в форматі Microsoft Word

Фотографії з події